Pierwsze golenie maszynką z wieloma ostrzami Gillette

17 Często zadawanych pytań dotyczących zarostu twarzy

Oto najważniejsze pytania, które ludzie zadają podczas golenia, stylizacji oraz pielęgnacji brody i zarostu.

Golenie

Jak golić się po raz pierwszy?

Witamy w klubie. Oto krótki kurs: po pierwsze, powinieneś umyć twarz ciepłą wodą, a następnie przygotować skórę preparatem do golenia. Następnie ogol twarz lekkimi, delikatnymi pociągnięciami, płucząc maszynkę raz za razem i pozwalając ostrzom wykonać całą pracę. Zakończ proces, nakładając krem nawilżający, aby Twoja skóra była gładka i nawodniona.

Najważniejszą kwestią, o której warto pamiętać, jest to, że golenie staje się łatwiejsze dzięki praktyce. Sprawdź bardziej szczegółowy przewodnik pierwszego golenia.

Jak powinienem się golić z wrażliwą skórą?

Jeśli masz wrażliwą skórę, kluczowe będzie utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Użyj dużej ilości kremu lub żelu do golenia i upewnij się, że maszynki są nowe i ostre. Kiedy się golisz, poruszaj ostrzami z włosem, czyli w tym samym kierunku, w którym rosną włosy. Regularnie płucz maszynkę do golenia w ciepłej wodzie, a po zakończeniu całkowicie umyj twarz. Po goleniu zadbaj o gładkość skóry, używając dobrego kremu nawilżającego.

Mamy też więcej wskazówek i zaleceń dotyczących golenia na wrażliwej skórze.

Jak powinienem się golić z trądzikiem?

Podobnie jak w przypadku golenia na wrażliwej skórze, jeśli masz trądzik lub przebarwienia skóry, powinieneś używać maszynki z włosem, czyli w tym samym kierunku, w którym rosną Twoje włosy. Upewnij się również, że używasz dobrej, czystej maszynki do golenia i bezalkoholowych produktów do golenia. Wykonuj delikatne pociągnięcia, a po zakończeniu opłucz twarz ciepłą wodą. Nie zapomnij o kremie nawilżającym na końcu (wybierz taki, który jest odpowiedni dla skóry tłustej, skłonnej do trądziku).

Przeczytaj więcej o goleniu z trądzikiem.

Jakie są wskazówki dotyczące pielęgnacji ciała?

Do pielęgnacji ciała i golenia, znanych także jako męska depilacja, najlepsze podejście będzie zależne od miejsca. Na szczęście mamy bardziej szczegółowy opis sposobu golenia klatki piersiowej, ciała i pleców. Na każdym obszarze warto zacząć od ciepłego prysznica i dużej ilości żelu do golenia (zalecamy używanie bezalkoholowych rzeczy). I pamiętaj, że krem nawilżający to zawsze świetny sposób na utrzymanie gładkiej skóry po goleniu.

Stylizator Gillette do pielęgnacji ciała

Co jest lepsze: golenie na mokro czy golenie na sucho?

Krótko mówiąc, zależy to od rodzaju skóry i golenia, które chcesz przeprowadzić. Jeśli masz wrażliwą lub suchą skórę, lub chcesz bardzo dokładnego golenia, najlepszym rozwiązaniem będzie golenie na mokro. Jeśli potrzebujesz tylko wykończenia, najlepsze może być golenie na sucho (z golarką elektryczną). Przeczytaj więcej o obu sposobach.

Jak używać maszynki do golenia z osłonką (znaną również jako maszynka do golenia z podwójną krawędzią)?

Obecnie maszynka do golenia z osłonką może oznaczać wiele różnych modeli, więc dowiedz się więcej o tym, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas golenia, to użycie żelu lub kremu do golenia, płukanie maszynki na bieżąco i zakończenie procesu dobrym środkiem nawilżającym.

Dlaczego powinienem używać preparatu do golenia?

Żel do golenia, krem lub pianka pomagają zapobiegać nacięciom i skaleczeniom oraz pieczeniu i wypryskom, zapewniając warstwę smarującą pomiędzy skórą a maszynką do golenia. Potrzebujesz więcej powodów lub chcesz poznać różnicę między żelem a kremem do golenia (lub pianką)? Sprawdź ten artykuł.

Jak golić głowę?

Uwielbiamy gładko ogolony wygląd. Tak bardzo, że mamy nawet cały artykuł na ten temat. Podsumowując: dobre golenie głowy zaczyna się od strzyżenia, wykorzystując możliwe najkrótsze cięcie trymera, a następnie zmycia pozostałych włosów. Kolejnym krokiem jest nałożenie sporej ilości żelu do golenia, ponieważ pieczenie może również wystąpić na górze. Używaj ostrej, świeżej maszynki, wykonując delikatne pociągnięcia, powoli goląc całą głowę. Regularnie płucz ostrza i nakładaj ponownie żel do golenia. Na koniec spłucz głowę, wytrzyj ręcznikiem i nawilż.

Stylizacja

Jakie są najpopularniejsze style brody?

Niektóre z najlepszych stylów brody w tej chwili to Krótka Broda Typu Twardziel, Broda Typu Trzydniowy Zarost i zadbana broda hipsterska.

Przeczytaj o 15 kolejnych stylach brody i znajdź odpowiedni dla siebie.

Jak naprawić niejednolitą brodę?

Istnieje kilka różnych metod naprawiania niejednolitej brody: wyhodowanie jej, wypróbowanie krótszego stylu brody, takiego jak broda z paskiem pod brodą, i eksperymentowanie z tym, co już masz. Sprawdź więcej wskazówek, jak naprawić nierównomierny wzrost brody.

Jak kształtować wąsy?

Istnieje wiele różnych stylów wąsów, więc dobrze jest wiedzieć, który z nich wygląda najlepiej i jak można go stylizować. Po pierwsze będziesz chciał przyciąć wąsy z grzebieniem o stałej długości, takim jak ten, który jest dostarczany z urządzeniem All Purpose Styler. Następnie zdejmij nasadkę grzebieniową i zdefiniuj kształt wąsów za pomocą trymera, upewniając się w kwestii symetrii. Aby uzyskać dokładniejsze golenie, przygotuj twarz dużą ilością żelu do golenia i ogol ją maszynką, wykonując delikatne pociągnięcia. Aby utworzyć wyraźnie zdefiniowane krawędzie dla swojego wąsa, użyj precyzyjnego trymera. Na koniec spłucz, osusz i nawilż twarz.

Dowiedz się więcej o kształtowaniu wąsów.

Jakie są najlepsze style koziej bródki?

Oto cztery z naszych ulubionych stylów koziej bródki, jednym z najpopularniejszych jest okrągła broda.

Pielęgnacja skóry

Jak mogę się pozbyć wrastających włosów?

Przerabialiśmy to. Wiele z wrastających włosów samoistnie się oczyści, o ile nic z nimi nie robisz. Jednak zdarzają się uparte włosy, które nie chcą wyjść i oto zalecany proces radzenia sobie z nimi:

  1. Dociśnij ciepły, wilgotny ręcznik papierowy lub czysty standardowy ręcznik do guzka, przytrzymując go na nim przez około minutę. Zauważysz, że włosy zaczynają wychodzić ponad skórę.
  2. Użyj czystej pęsety, aby delikatnie wyciągnąć włosy z guzka, nie wyrywając ich, ani nie wbijając się w skórę.
  3. Następnie umyj obszar i użyj kremu jak na przykład hydrokortyzon, żeby pomóc pozbyć się zaczerwienienia i wspomóc proces gojenia.

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących usuwania wrastających włosków, a także zapobiegania ich występowaniu.

Jak radzić sobie z łupieżem brody?

Aby poradzić sobie z suchą, łuszczącą się skórą brody, najpierw spróbuj ją złuszczyć. Upewnij się, że Twoja twarz i włosy są naprawdę czyste. Powinieneś także codziennie ją nawilżać, aby utrzymać suchą skórę pod kontrolą. Jeśli problem powraca, porozmawiaj z dermatologiem. Sprawdź więcej wskazówek tutaj.

Pielęgnacja brody

Jak przyciąć brodę?

Sprawdź te 7 kroków przycinania brody. Na początku zawsze powinieneś umyć brodę, a następnie ją wyszczotkować. Kolejnym krokiem jest użycie stylizatora, aby stopniowo przyciąć zarost. Następnie rozczesz wąsy i oporządź je nożyczkami. Aby Twoja broda wyglądała jak najlepiej, świetnie spisze się olejek.

Jak zapuścić brodę?

Zapuszczając brodę od zera, spodziewaj się, że pierwsze kilka tygodni będą dość swędzące. W tym czasie (i później) będziesz chciał upewnić się, że Twoja skóra i zarost są czyste i nawilżone, więc codziennie używaj płynu do mycia twarzy oraz brody i stosuj krem nawilżający. Kiedy nadejdzie czas, aby zacząć modelować brodę, użyj stylizatora, aby przyciąć i odpowiednio ukształtować zarost. Mamy wszystkie informacje, z którymi powinieneś się zapoznać na temat zapuszczania, kształtowania i stylizacji brody.

Jak używać olejku do brody?

Olejek do brody jest łatwy w użyciu i robi ogromną różnicę. Oto jak to działa:

  1. Wylej kilka kropel olejku do brody na dłoń.
  2. Wmasuj olejek w brodę, do momentu, aż całkowicie ją pokryje.
  3. Postaraj się dojść do skóry pod włosami.

Dowiedz się więcej o tym, jak używać olejku, a także innych produktów do pielęgnacji brody, które mogą Ci pomóc.

Masz więcej pytań? Wyszukaj odpowiedzi i więcej porad. W przypadku jakichkolwiek problemów z zamówieniem lub kontem sprawdź nasz dział Często zadawane pytania oraz zakładkę Dane kontaktowe i skontaktuj się z nami.

Czy ten artykuł był pomocny?