Jak golić głowę

Porady na temat golenia głowy

Ogolona głowa to odważny, klasyczny styl. Bez względu na to, czy to Twoja pierwsza próba, czy nie, możesz uzyskać i utrzymać upragniony wygląd i styl, dzięki wskazówkom i odpowiednim narzędziom od Gillette.
Wykonaj poniższe kroki, aby za każdym razem zapewnić sobie gładkie golenie głowy:

KROK 1: Zmiękczaj i przycinaj włosy

Golenie się pod prysznicem lub zaraz po wyjściu spod niego może sprawić, że łatwiej Ci będzie ogolić sztywne włoski. Być może najpierw będziesz musiał przyciąć włosy trymerem, takim jak All Purpose Gillette STYLER.Przed goleniem sprawdź, czy nie masz guzków ani pieprzyków na skórze głowy.

KROK 2: Nałóż żel do golenia

To pomoże Ci jeszcze bardziej zmiękczyć włosy, ułatwi poślizg maszynki i będzie chronić Twoją skórę przed podrażnieniami. Żele i pianki do golenia Gillette pomogą zapewnić Ci gładkie golenie od początku do końca.

KROK 3: Unikaj golenia się stępionymi ostrzami

Przed goleniem sprawdź paski nawilżające. Jeżeli są wyblakłe lub jeśli ostrza wydają się stępione, może już czas je wymienić. Wypróbuj ostrza wymienne Gillette.

KROK 4: Gol się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami

Gol się lekkimi, gładkimi pociągnięciami, równomiernie rozkładając siłę nacisku maszynki na skórę. Wypracuj sposób, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy – staraj się zmieniać kierunek golenia i golić się pod włos przy drugim podejściu.

KROK 5: Golenie wzdłuż konturów

Technologia Flexball, zastosowana w rączkach maszynek Gillette ProShield, pozwala ostrzom łatwo dostosowywać się do konturów skóry głowy. Zagnij uszy, kiedy golisz obszar wokół nich, aby uniknąć skaleczenia

KROK 6: Często płucz ostrza

Po każdych kilku pociągnięciach delikatnie opłucz ostrza pod kranem, zarówno z przodu, jak i z boku, a następnie ostrożnie strząśnij nadmiar wody. Nie stukaj maszynką o zlew ani nie wycieraj jej ręcznikiem – w ten sposób możesz zmniejszyć jej trwałość, ponieważ wpływa to na misterny układ komponentów ostrzy. Płukanie ostrzy pod bieżącą wodą pomaga usuwać nadmiar żelu do golenia, włoski i martwy naskórek.

KROK 7: Ponownie nałóż żel do golenia

Przed kolejnym goleniem każdego miejsca ponownie nałóż żel do golenia, aby pomóc zapobiegać wysypce i podrażnieniom po goleniu.

KROK 8: Wytrzyj skórę ręcznikiem

Opłucz głowę chłodną wodą i osusz ręcznikiem.

KROK 9: Nawilżaj skórę

Zadbaj o właściwe nawilżenie bezpośrednio po zakończeniu golenia – użyj balsamu po goleniu, aby pomóc ukoić świeżo ogoloną skórę. Używanie balsamu nawilżającego przy codziennym goleniu sprawia, że skóra głowy jest miękka i właściwie nawilżona.

Ciesz się gładką skórą głowy!

Dzięki wskazówkom i narzędziom Gillette golenie głowy pójdzie Ci gładko.

Czy ten artykuł był pomocny?