Jak uniknąć wysypek po goleniu: wszystko o nawilżaniu

Pomoc w zapobieganiu wysypce po goleniu: wszystko o nawilżeniu

Na suchych powierzchniach występuje tarcie

Trudno jest przesuwać jedną suchą powierzchnią po drugiej.

Wyobraź sobie pisanie kredą na tablicy. Kreda piszczy. Sucha kreda podskakuje i hamuje na powierzchni tablicy. Chociaż znaki napisane kredą wyglądają na gładkie, to takie nie są – ich powierzchnia jest nierówna.

Jest to wynik tarcia, czy też braku nawilżenia. Wyobraź sobie teraz markery kredowe, w których zastosowano płyn. Podczas pisania markerem kredowym marker ten ślizga się na powierzchni tablicy i kreśli gładkie oraz ostre linie.

Różnica polega na ograniczeniu tarcia. Jest to możliwe dzięki nawilżeniu zapewnianemu przez marker. Płynny ruch na nierównej powierzchni to duże wyzwanie w przypadku o golenia.

Tajemnica płynniejszego golenia polega dokładnie na tym samym. Dobre nawilżenie skóry ORAZ wkładu umożliwi ostrzom ślizganie się i zapewni optymalny rezultat.

Zmniejszanie tarcia dzięki goleniu z nawilżeniem

Tajemnica płynnego golenia polega na ograniczaniu tarcia. Tarcie jakie ma miejsce podczas golenia zostaje zredukowane poprzez zastosowanie nawilżenia.

Nawilżanie skóry to żaden problem: można to robić ciepłą wodą oraz kremem do golenia. Wystarczy że posmarujesz twarz ulubionym żelem lub pianką do golenia.

Jednak nawilżenie zapewniające komfortowe golenie stanowi większy problem. Właśnie dlatego stworzyliśmy pasek nawilżający.

Składnik nawilżający wbudowany w maszynkę do golenia

Pasek nawilżający, stosowany w maszynce do golenia Gillette i umieszczony we wkładzie nad ostrzami, można porównać do małej gąbki.

Zawarta w nim formuła z uwielbiającymi wodę polimerami, nazywanymi glikolami polietylenowymi (PEG), powoduje ich uwalnianie przy każdym pociągnięciu maszynki. Zetknięcie się polimerów z wodą powoduje ich pęcznienie, rozłożenie i rozciągnięcie na skórze, zapewniając tym samym dodatkowe nawilżenie podczas golenia.

W przypadku golenia tego samego miejsca na twarzy więcej niż jeden raz, aby usunąć wszystkie włosy, krem do golenia zostaje usunięty, co ogranicza jego skuteczność. Powoduje to zmniejszenie ochrony skóry i może prowadzić do powstania wysypki po goleniu.

Maszynka do golenia ProShield – jak sama nazwa wskazuje – posiada również pasek nawilżający, umieszczony przed ostrzami, który zapewnia dodatkową ochronę. Pomaga on chronić skórę przed podrażnieniami w trakcie golenia dzięki nawilżaniu przed i po działaniu ostrzy.

Czy ten artykuł był pomocny?