Pomaga zapobiegać wypryskom spowodowanym przez zawieszone żyletki Gillette

Pomoc w zapobieganiu wysypce po goleniu: ostrza z zawieszeniem Gillette

Znaczenie zawieszenia ostrzy maszynki do golenia

Zawieszenie zapewnia płynniejszą jazdę po nierównym terenie. Bez względu na pokonywany dystans, zawieszenie, które znajduje się pod Tobą, gdy jedziesz rowerem, samochodem, ciężarówką czy motocyklem, pozwala przejechać przez każdą drogę na jaką natrafisz – śliską i mokrą czy też górzystą i nierówną.

Zawieszenie to ważny element wielu narzędzi i maszyn, jednak możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak działa ono w przypadku maszynki do golenia.

Mimo że powierzchnia skóry twarzy może wydawać się gładka, to tak naprawdę jest nierówna i przypomina wyboistą drogę. Patrząc na twarz w powiększeniu, można zobaczyć różne szczyty, doliny i kratery. Powierzchnia szyi jest jeszcze bardziej nierówna.

Powoduje to trudność związaną z koniecznością zapewnienia poślizgu prostego ostrza maszynki na tej nierównej powierzchni w celu zapewnienia gładkiego, dokładnego i wygodnego golenia – bez konsekwencji powstania wysypki. W tym momencie do gry wchodzi zawieszenie ostrzy.

Jak działa zawieszenie ostrzy?

Każde ostrze maszynki Gillette Mach3 i Fusion5 jest zamontowane na osobnych, niezależnych sprężynkach, które przypominają palce. Dzięki temu ostrza mogą podnosić się i opadać, reagując na siłę nacisku wywieraną dłonią oraz powodowaną zmianą powierzchni skóry. Zapewnia to dokładne i wygodne golenie bez względu na rodzaj skóry.

Efekt: dokładne i wygodne golenie przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia wysypki.

Zawieszenie ostrzy pomaga zapobiegać występowaniu wysypki po goleniu

Aby uchronić się przed wysypką i podrażnieniem po goleniu, można wykonać wiele dodatkowych czynności:
  • Myć dokładnie skórę przed każdym goleniem.
  • Nakładać na twarz żel lub piankę do golenia, aby zapewnić lepszy poślizg maszynki na skórze.
  • Korzystać z maszynki z 3 ostrzami, takiej jak Gillette Mach3, lub z 5 ostrzami np. Gillette ProGlide. Maszynki o wielu ostrzach zapewniają dokładniejsze i wygodniejsze golenie, a także ograniczają ryzyko powstania podrażnień (w porównaniu z maszynkami z jednym ostrzem).
  • Korzystać z maszynki posiadającej paski nawilżające przed i za ostrzami, takiej jak Gillette ProShield, aby zwiększyć ochronę przed podrażnieniami.

Precyzyjne zawieszenie ostrzy maszynki do golenia to tylko jeden element równania pozwalającego zapewnić gładkie golenie. Jednak stanowi on ważny – i często pomijany – aspekt działań mających na celu zapobieganie powstawaniu wysypki po goleniu. Jest to tylko jedna z wielu innowacji wprowadzanych przez Gillette do maszynek do golenia, z których korzystasz na co dzień.

Czy ten artykuł był pomocny?