Odkryj Historię Marki Gillette

Perspektywa na precyzję

Wierzymy, że sposób, w jaki mężczyzna się prezentuje, jak wygląda, czuję się i działa ma bezpośredni wpływ na świat. Właśnie dlatego wspieramy mężczyzn, którym zależy na tym, by zawsze dawać z siebie wszystko. Z tego powodu zobowiązujemy się do podjęcia wysiłków mających na celu zapewnianie pomocy wszystkim mężczyznom w pokazywaniu się z najlepszej strony.
Przestaniemy produkować maszynki do golenia, kiedy nie będziemy już potrafili ich ulepszać.
[pl-PL] Image Component About Us Content 1

Historia golenia

Historia Gillette to nieustanne dążenie do perfekcji. To również pasja do nauki i technologii. Najważniejsze jest jednak to, że historia ta dotyczy golenia.
Historia nowoczesnego golenia zaczyna się od fryzjera.

Przed stworzeniem nowoczesnych maszynek do golenia z wkładami, najlepsze i najdokładniejsze golenie zapewniali fryzjerzy, którzy oferowali profesjonalne usługi w tym zakresie. Ich umiejętności były na bardzo wysokim poziomie, a wypracowana na wielu różnych twarzach i rodzajach włosów praktyka świadczyła o posiadanej wprawie. Dysponowali także różnymi narzędziami do golenia.
Po zmiękczeniu włosów i skóry twarzy poprzez owinięcie ich gorącym ręcznikiem, fryzjer nakładał na twarz grubą warstwę kremu do golenia celem nawilżenia włosów i skóry.
Następnie ostrożnie naciągał poszczególne fragmenty skóry, wyrównując tym samym jej powierzchnię. Wykorzystując wrażliwość palców i zakres ruchów nadgarstka, fryzjer musiał posiadać spore umiejętności, aby móc prowadzić proste ostrze maszynki do golenia z odpowiednią siłą nacisku i golić twarz pod idealnym kątem.

Zapewniało to klientowi dokładny, świeży i gładki efekt. Było to luksusowe i relaksujące doświadczenie, które jednak sporo kosztowało i wymagało poświęcenia dużej ilości czasu. Trudno było także powtórzyć je w domu.

Musiał istnieć lepszy i tańszy sposób na dokładne i komfortowe golenie, z którego mężczyźni mogliby korzystać. Musiał istnieć sposób przeniesienia usługi świadczonej przez fryzjera do łazienki.
Stworzył go człowiek o nazwisku King C. Gillette. King Gillette opracował pierwsze bezpieczne ostrze maszynki do golenia, a jego celem było przeniesienie do domu jakości golenia jakie zapewnia fryzjer. Chociaż King Gillette dążył do usprawnienia swoich projektów do granic możliwości, ewolucja w zakresie maszynek do golenia dla mężczyzn przeżyła go i jest nadal kontynuowana przez firmę, która za nazwę przyjęła jego nazwisko.
Historia golenia rozwijała się wraz z ewolucją maszynek do golenia dla mężczyzn. Z czasem zmieniono kształt wkładu oraz liczbę ostrzy, a także dodano punkt obrotu pomiędzy ostrzami a rączką – jak widać na przykładzie maszynki ProGlide z technologią FlexBall – co zapewniło lepsze odwzorowanie ruchów nadgarstka fryzjera oraz dokładniejszy kontakt maszynki ze skórą.

Każda kolejna odsłona maszynki do golenia Gillette przybliżała nas do coraz wierniejszego odwzorowania umiejętności fryzjera. Wraz z technologią rozwijają się także nasze maszynki do golenia, trymery, żele i pianki do golenia oraz inne produkty do pielęgnacji.

Przyszłość golenia

Mężczyźni wybierają produkty do golenia Gillette już od ponad 100 lat. Rozwój naszych produktów następuje w odpowiedzi na ich potrzeby: dokładniejsze golenie, większy komfort i mniej pozostawianych włosów.

Historia golenia nadal ma wpływ na przyszłość projektów maszynek do golenia Gillette dla mężczyzn. Każda zmiana, jaką wprowadzamy do maszynek i ostrzy, stanowi krok w kierunku realizacji niezmiennego celu – zapewnienie idealnego golenia.

Wszystko zaczęło się, rzecz jasna, od golenia

Nasze dziedzictwo precyzji rozpoczęło się od jednego człowieka, Kinga C. Gillette’a. Jego wizja zainspirowała ponad 100 lat innowacji, które obecnie zapewniają ci najlepsze golenie na świecie. I ciągle nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

PROTOTYP

King C. Gillette wpada na rewolucyjny pomysł zastosowania wymiennych ostrzy, które są tak cienkie i tak silne, że naukowcy z MIT uznali, że ich wytworzenie jest niemożliwe.

NOWA I ULEPSZONA

Celem wyznaczonym przez Gillette® było stworzenie pierwszej innowacyjnej maszynki od momentu założenia firmy – udoskonalenie kąta ustawienia ostrzy i ulepszenie uchwytu, a także regulacja mechanizmu otwierania i zamykania. Stworzenie pierwszego „precyzyjnego urządzenia”.

REGULOWANA

Marka Gillette wprowadziła pierwszą maszynkę do golenia z trzema ustawieniami – do brody krótkiej, średniej i długiej. Z biegiem czasu dodanych zostało więcej wariantów, dając w sumie dziewięć opcji. Była to pierwsza wyraźna próba wprowadzenia innowacji mechanicznej, mająca na celu stworzenie maszynki, która będzie „dzielić wysiłek” dopasowania kąta ustawienia ostrza do twarzy.

TECHMATIC

Była to pierwsza maszynka do golenia wyposażona w szpulkę „niekończącej się taśmy”, dzięki której użytkownik nie musiał już dotykać ostrza. Projekt ten to wysoce stylizowana wersja oryginalnego modelu Techmatic, który przez ponad 30 lat był podstawową maszynką do golenia marki Gillette. Stanowiło to wyraz innowacji w dziedzinie wzornictwa przemysłowego tamtych czasów.

TRAC II®

Gillette produkuje Trac II, pierwszy system golenia z dwoma ostrzami.

ATRA®

Gillette wprowadza system Atra/Contour, pierwszy zasobnik z dwoma ostrzami i obrotową główką, który pozwala na lepsze podążanie za konturami twarzy i zapewnia bliższe golenie.

ATRA PLUS®

Gillette Atra Plus/Contour Plus — pierwsza maszynka do golenia z nawilżającym paskiem — zostaje wprowadzona na rynek.

SENSOR®

Gillette wprowadza na rynek Sensor — pierwszą maszynkę do golenia z dwoma ostrzami niezależnie zamontowanymi na elastycznych sprężynkach, która automatycznie dostosowuje się do konturów każdej twarzy.

MACH3

Gillette przekracza granicę efektów golenia za pomocą MACH3®, pierwszej technologii z trzema ostrzami, która zapewnia jeszcze gładsze i bliższe golenie.

M3POWER

Gillette wprowadza na rynek M3Power — pierwszy na świecie system golenia na mokro z technologią bateryjną zapewniającą mikroimpulsy, które pomagają zwiększyć poślizg ostrzy i zapewnić bardziej komfortowe golenie.

FUSION5™

Debiut maszynek do golenia Gillette Fusion5® — w wersjach Manual i Power. Mają pięć ostrzy i prześcigają maszynkę MACH3 pod każdym względem, zapewniając najdokładniejsze i najbardziej komfortowe golenie od Gillette.

PROGLIDE®

Gillette FlexBall jest kolejną ewolucją w naszej rewolucji dotyczącej golenia — obrotowa maszynka do golenia stworzona z myślą o maksymalnym kontakcie z każdym konturem męskiej twarzy.

PROSHIELD™

Dzięki nawilżeniu przed i po kontakcie z ostrzami Gillette ProShield® chroni skórę przed podrażnieniami. Maszynki do golenia dla mężczyzn ProShield wykorzystują również technologię FlexBall.

GILLETTE SKINGUARD SENSITIVE

Gillette® SkinGuard Sensitive to nasza pierwsza maszynka stworzona specjalnie dla mężczyzn o wrażliwej skórze, z tendencją do wysypki po goleniu.

Nasze Zaangażowanie - Zapewniamy Dostęp Do Pozytywnych Autorytetów Na Całym Świecie

NASZE ZAANGAŻOWANIE

Zapewniamy Dostęp Do Pozytywnych Autorytetów Na Całym Świecie
DOWIEDZ WIĘCEJ