Dowiedz się, w jaki sposób Gillette niesie pomoc w związku z COVID-19.Dowiedz się więcej
 

Covid-19

Gotowi, by nieść pomoc

W tym trudnym okresie Gillette dokłada wszelkich starań, by chronić zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników, służyć klientom na całym świecie, którzy liczą na nasze marki, a także wspierać aktywistów, organizacje humanitarne i społeczności, które znajdują się na pierwszej linii walki z pandemią.

Nie wiemy, jak długo potrwa ten kryzys, ale wiemy, że poświęcenie i wytrwałość odważnych pracowników służby zdrowia oraz personelu pierwszego kontaktu pozwolą go przezwyciężyć. Dlatego nieustannie prowadzimy działania na rzecz dalszego wspierania i obsługi zarówno ich, jak i naszych klientów oraz naszych społeczności.

Chronimy naszych pracowników

Nasze zakłady produkcyjne kontynuują pracę przez cały czas trwania pandemii. Aby było to możliwe, musimy w pierwszej kolejności pomyśleć o naszych pracownikach. Zapewnienie naszemu personelowi odpowiedniej ochrony pozwala nam nieprzerwanie produkować, pakować i wysyłać nasze produkty do odbiorców na całym świecie.

Dzięki wskazówkom i poradom otrzymywanym od pracowników medycznych stale oceniamy i aktualizujemy nasze strategie oraz stosowane procedury. Pomiary temperatury ciała, zachowywanie dystansu fizycznego oraz stosowanie rygorystycznych procedur sanitarnych to tylko niektóre ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa naszemu zespołowi.

Pomagamy pracownikom ochrony zdrowia i personelowi pierwszego kontaktu

Pracownicy ochrony zdrowia i personel pierwszego kontaktu muszą codziennie zmagać się z nowymi szczepami wirusa COVID-19 i polegają na środkach ochrony indywidualnej, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Niestety, obecnie dostęp do tych środków jest bardzo ograniczony.

Dlatego chcemy pomóc. W Gillette optymalizujemy swoje zasoby w taki sposób, by nieprzerwanie wytwarzać i prowadzić dystrybucję produktów, których świat tak bardzo teraz potrzebuje.

Maski

Nasz zakład w South Boston (Massachusetts) przekazał niedawno 75 000 masek oddechowych N95 ze swojego magazynu szpitalom w stanie Massachusetts.

Maszynki do golenia

Amerykańskie ośrodki ds. kontroli i zapobiegania chorobom (CDC) zalecają, aby przed zakładaniem masek oddechowych mężczyźni golili się, dzięki czemu maski będą dobrze przylegały do ich twarzy.

W ramach pomocy przekazaliśmy już ponad milion maszynek do golenia pracownikom ochrony zdrowia i personelowi pierwszego kontaktu na całym świecie.

W ramach pomocy przekazaliśmy już ponad milion maszynek do golenia pracownikom ochrony zdrowia i personelowi pierwszego kontaktu na całym świecie.

Zespół P&G Grooming w Chinach jako pierwszy musiał zmierzyć się z kryzysem i jako pierwszy zapewnił wsparcie swoim społecznościom, przekazując tysiące golarek Gillette i Braun oraz inne produkty P&G pracownikom ochrony zdrowia walczącym z wirusem w prowincji Wuhan i nie tylko.

W Rosji przekazaliśmy potrzebującym 12 000 maszynek do golenia w ramach korporacyjnego programu P&G dotyczącego walki z COVID-19 „Care to Every Home”. Piątego kwietnia zespół pracowników z naszego zakładu w Petersburgu zorganizował „zmianę charytatywną”, podczas której wyprodukowano 500 000 jednorazowych maszynek dla rosyjskich pracowników ochrony zdrowia i wolontariuszy. Następnie nasza firma powiększyła darowiznę o kolejne 500 000, przekazując w sumie milion maszynek jednorazowych społecznościom medycznym w Moskwie, Petersburgu, obwodzie moskiewskim, obwodzie leningradzkim, Kemerowie, Nowosybirsku oraz innych regionach.

W Wielkiej Brytanii przekazaliśmy ponad 47 000 maszynek do golenia na rzecz pracowników bezpośredniego kontaktu państwowej służby zdrowia (NHS), którzy niestrudzenie walczą o to, by zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu brytyjskiemu.

Pracownicy zakładu w Manaus w Brazylii przekazali służbie zdrowia maszynki do golenia Prestobarba i Mach3.

W Europie przekazaliśmy 10 000 maszynek do golenia hiszpańskiemu Czerwonemu Krzyżowi, 8500 maszynek do golenia Gillette i Venus organizacji Innatura w Niemczech oraz ponad 25 000 maszynek i żeli do golenia włoskiemu Czerwonemu Krzyżowi, a w nadchodzących tygodniach przekażemy ponad 50 000 maszynek i zestawów do golenia Czerwonemu Krzyżowi oraz organizacjom ochrony zdrowia we Francji, Belgii i Holandii.

W Kanadzie przekazaliśmy maszynki i produkty do golenia organizacji GlobalMedic, a w nadchodzących tygodniach planujemy przekazanie kolejnych 35 000 zestawów do golenia dla kobiet i mężczyzn pracownikom ochrony zdrowia.

W USA przekazaliśmy 20 000 maszynek do golenia organizacji Direct Relief, która rozda je pracownikom z całego kraju.

Przyłbice

Przyłbice są zakładane na maski N95, by ochronić je przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Gdy zespół Gillette dowiedział się o niedoborze środków ochrony indywidualnej podczas trwającego kryzysu, rozpoczęliśmy pracę i wykorzystaliśmy naszą specjalistyczną wiedzę, by stworzyć skutecznie działający prototyp przyłbicy. Prototyp ten został zatwierdzony i rozpoczęliśmy już jego produkcję oraz montaż w naszym zakładzie w South Boston (Massachusetts). Przekazaliśmy organizacjom zajmującym się ochroną zdrowia w stanie Massachusetts ponad 100 000 przyłbic i zobowiązaliśmy się do przekazania kolejnych 200 000 w nadchodzących miesiącach.

Zobacz specyfikację techniczną naszej przyłbicy>

Środek dezynfekujący do rąk

Rozpoczęliśmy produkcję środka dezynfekującego do rąk w dwóch zakładach produkujących żele do golenia Gillette. Naszym celem jest wytwarzanie produktów, dzięki którym klienci, szpitale i organizacje humanitarne mogą bezpiecznie wykonywać swoją pracę. Chcemy, aby wszystkie firmy należące do rodziny P&G produkowały w sumie 45 000 litrów środka dezynfekującego do rąk tygodniowo.

Twitch Stream Aid

Z dumą informujemy, że współpracowaliśmy z naszymi partnerami z Twitch przy tworzeniu Twitch Stream Aid. Wydarzenie to, które obejmuje gry, streamy i występy, przyciągnęło 50 milionów widzów. Dzięki twórcom z Twitch, światowym gwiazdom i darowiźnie od P&G (za pośrednictwem Gillette) w wysokości 1 miliona USD udało się zebrać 2,7 miliona USD dla Funduszu Solidarnościowego WHO do walki z COVID-19.

Wspieramy nasze społeczności

Całkowita wartość produktów oraz wsparcia rzeczowego przekazanego przez P&G przekracza już 15 milionów USD. Będziemy przekazywać kolejne darowizny i wsparcie materialne oraz kontynuować współpracę ze społecznościami z całego świata. Nasz cel pozostaje niezmienny – chcemy, by rodziny w potrzebie miały dostęp do korzyści związanych ze stosowaniem środków czystości oraz produktów zdrowotnych i higienicznych P&G.

Wspieramy nasze społeczności na całym świecie, przekazując fundusze rodzinom w trudnej sytuacji.

Wspieramy nasze społeczności na całym świecie, przekazując fundusze rodzinom w trudnej sytuacji.

W zakładzie Gillette Bhiwadi w Indiach rozdaliśmy paczki żywnościowe, by wesprzeć ponad 800 rodzin pracowników migrujących.

W Europie przekazaliśmy ponad 150 000 euro organizacjom zajmującym się pomocą humanitarną i współpracujemy z naszymi ambasadorami Gillette, Venus oraz Braun, by zwiększać świadomość i generować fundusze na rzecz inicjatyw humanitarnych.

Zespół w Korei przekazał wsparcie finansowe oraz darowizny produktowe lokalnym pracownikom ochrony zdrowia za pośrednictwem wyznaczonych przez rząd instytucji medycznych w Daegu (mieście, które zostało najmocniej dotknięte koronawirusem COVID-19).

W Wietnamie przekazujemy fundusze na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników medycznych. Przekazaliśmy również darowizny w formie produktów centrom kwarantanny. Oprócz tego wdrożyliśmy program, w ramach którego darowizny pracowników na rzecz pomocy humanitarnej są podwajane przez firmę. Firma Gillette bierze udział w działaniach charytatywnych na terenie całej Ameryki Południowej.

Przekazaliśmy darowizny za pośrednictwem Czerwonego Krzyża w Argentynie i Brazylii, w Panamie we współpracy z ministrem zdrowia, natomiast w Peru za pośrednictwem tamtejszego banku żywności. Oprócz tego przekazujemy centrom opieki produkty P&G (oraz umywalki) o łącznej wartości ponad 135 milionów USD. Inicjatywa ta ma wspierać najbardziej narażone społeczności, w tym weteranów i osoby bezdomne.

Dowiedz się więcej o działaniach P&G w związku z COVID-19.