Pomóż zapobiegać podrażnieniom po goleniu, używając narzędzi Gillette

Jak zapobiegać wysypce po goleniu

Obszar skóry twarzy

Nawet na twarzy, która wygląda niezwykle gładko, skóra jest luźna, porusza się i przypomina żel. Zarost jest twardy i szorstki, a włoski rosną w dowolnych kierunkach – zwłaszcza w okolicy szyi, gdzie często „leżą nisko”, wyrastając ze skóry pod niewielkim kątem.

Skóra twarzy może często przypominać balon, z którego spuszczono powietrze – jest wiotka i niezbyt jędrna, uniemożliwiając dobre golenie.

Fakt, że skóra twarzy jest luźna i mało sprężysta, w połączeniu z szorstkimi i twardymi mieszkami włosowymi, które występują na twarzy, stanowi duże wyzwanie podczas golenia.

Aby zapobiec wysypce po goleniu, bardzo ważne jest, by przed przeciągnięciem ostrzy po powierzchni skóry odpowiednio ją naciągnąć. W efekcie skóra będzie wygładzona, a jej powierzchnia napięta i równa, co pozwoli przygotować włosy do ścięcia.

Mikrolistki, osłona i mikrogrzebyk

Maszynki do golenia Gillette zostały specjalnie opracowane pod kątem wyrównywania luźnej skóry, jednak możesz nie wiedzieć, które z ich części odpowiadają za to zadanie. Być może dotychczas myślałeś, że mikrolistki, osłona i mikrogrzebyk, które wchodzą w skład wkładów do maszynki, pełnią tylko funkcję dekoracyjną.

Mikrolistki znajdują się bezpośrednio przed ostrzami i mają postać miękkich, elastycznych oraz poziomo ułożonych listków, które delikatnie rozciągają luźną, przypominającą żel skórę twarzy, wygładzając jej powierzchnię i pomagając zapobiegać występowaniu wysypki po goleniu.

Za mikrolistkami, a przed ostrzami, znajduje się osłona. Zadaniem osłony jest dalsze wygładzanie skóry w celu przygotowania jej do kontaktu z ostrzami. Wyobraź sobie, że są to dłonie wygładzające pogniecioną kartkę papieru – właśnie tak osłona działa na Twojej skórze.

Gillette ProGlide Power i ProShield, najbardziej zaawansowane wkłady z ostrzami do maszynek do golenia Gillette, posiadają mikrogrzebyk, czyli rząd szczelin ułatwiających przechodzenie włosów i ustawianie ich w pionie celem ścięcia za pomocą ostrzy.

Dzięki tym funkcjom wygładzającym skórę, maszynki Gillette Mach3, Fusion5, ProGlide i ProShield umożliwiają osiągnięcie gładkości, która poprawi golenie i pomoże zapobiec występowaniu wysypki.

Czy ten artykuł był pomocny?