Jak zapobiec powstawaniu zaczerwień i podrażnień oraz jak je leczyć

Czujesz ogień na siłowni? Fantastycznie. Czujesz pieczenie po użyciu swojej maszynki do golenia? To już mniej fantastyczne uczucie. Wszyscy od czasu do czasu mamy do czynienia z zaczerwienieniami, jednak dzięki odpowiednim krokom można nad nimi zapanować. Przeczytaj poniższy artykuł o przyczynach powstawania podrażnień oraz ich zapobieganiu i leczeniu.

Co to jest?

Zaczerwienienie po goleniu, zwane także wysypką po goleniu, to podrażnienie skóry, które może być spowodowane goleniem na sucho, goleniem, które jest zbyt agresywne, lub goleniem przy użyciu tępych ostrzy. Zazwyczaj pojawia się kilka minut po goleniu i może przyjąć formę wysypki, jeśli skóra jest bardzo podrażniona. Nie należy mylić zaczerwienienia i wysypki po goleniu z guzkami po goleniu, schorzeniem spowodowanym wrastaniem włosków. Dowiedz się tutaj, jak radzić sobie z guzkami po goleniu.

Przyczyny:

Golenie na sucho

Zawsze stosuj krem do golenia. Kremy do golenia są bogate w substancje nawilżająco-pielęgnujące, które umożliwiają maszynce do golenia dobry poślizg, a także pomagają zachować odpowiedni stopień nawilżenia przy goleniu. Kiedy włos jest nawilżony, pęcznieje i mięknie, dzięki czemu Twoja maszynka łatwiej porusza się po zaroście. Oznacza to mniej pociągnięć, porysowań skóry i podrażnień przy goleniu. Polecamy ten produkt.

Zbyt mocne naciskanie

Zbyt agresywny nacisk maszynki do golenia na skórze powoduje, że szybko pojawiają się zaczerwienienia. Delikatnie poruszaj maszynką po warstwie kremu lub żelu do golenia, a Twoja twarz będzie gotowa znaleźć się na okładkach czasopism. Pozwól maszynce do golenia wykonać swoje zadanie.

Unikaj poparzeń żelem do golenia

Porady profilaktyczne:

Wymień ostrza

Nie pozwól, aby ostrza podrażniły Ci skórę. Jak tylko poczujesz uczucie dyskomfortu, wymień tępe ostrza, aby ograniczyć szarpanie i ciągnięcie przy goleniu.

Nie pozwól, aby kolejne pociągnięcia podrażniły Ci skórę

Średnia liczba pociągnięć przy goleniu to 170, z których prawie 120 to pociągnięcia powtórzone. Uważaj przy powtórnych pociągnięciach w tym samym miejscu; po zebraniu kremu do golenia poziom nawilżenia skóry jest mniejszy, przez co jest ona bardziej podatna na podrażnienia. Na szczęście nasza maszynka do golenia Gillette® SkinGuard została stworzona z myślą o przeciwdziałaniu podrażnieniom. Wyjątkowa osłona SkinGuard umieszczona między ostrzami minimalizuje uczucie szarpania i ciągnięcia i umożliwia golenie tuż przy skórze, zapobiegając podrażnieniom.

Wykonuj ruchy delikatnie

Skóra na twarzy jest wrażliwa. Wykonuj delikatne ruchy z kierunkiem wzrostu włosa, przyciskając lekko maszynkę, aby pomóc zapobiec zaczerwienieniom, podrażnieniom i zacięciom.

Kuracje:

Nawilżaj, aby chronić

Na koniec zastosuj nawilżający żel lub płyn po goleniu, aby uzupełnić poziom nawilżenia, odświeżyć skórę i dać jej uczucie większego komfortu. Proponujemy te produkty.

Czy ten artykuł był pomocny?