Jak golić szorstki lub twardy zarost

Jeśli odczuwasz dyskomfort podczas golenia, przyczyna może tkwić w tym, że nie golisz się w sposób odpowiedni do tekstury zarostu.
Nie musisz znęcać się nad zarostem: poniższe sugestie pomogą uzyskać bardziej komfortowe golenie.

Umyj i zapewnij nawilżenie:

Użyj żelu do mycia twarzy lub peelingu, takiego jak żel do mycia twarzy Fusion® proseries & trade irritation defense, aby zmiękczyć zarost przed goleniem. A poza tym, aby zmiękczyć zarost I ułatwić obcięcie włosków, przed goleniem zwilżaj skórę ciepłą wodą co najmniej przez trzy minuty.

Zawsze stosuj żel do golenia, który jest odpowiedni dla ciebie:

Żel do golenia dla skóry wrażliwej ProGlide® sensitive chroni skórę przed zadraśnięciami I skaleczeniami, a przy tym pomaga zmiękczyć włoski tak, aby twoja maszynka do golenia mogła komfortowo ślizgać się po skórze, zapewniając niezwykle dokładne golenie.

Wypróbuj udoskonaloną maszynkę do golenia:

Używaj maszynki do golenia o wielu ostrzach, które są ustawione bliżej siebie, takiej jak Fusion5 proglide power, aby zmniejszyć nacisk na każde ostrze i zapewnić większy komfort, a przy tym mniej podrażnień przy goleniu.

Najlepsze zostaw na koniec:

Golenie nad górną wargą i wokół ust na sam koniec pozwoli żelowi do golenia lepiej się wchłonąć, w dalszym stopniu zmiękczając zarost i ułatwiając przecinanie włosów.

Sprawdź wkład:

Wymień wkład w maszynce kiedy zaczynasz odczuwać ciągnięcie lub dyskomfort. Niektóre maszynki do golenia posiadają specjalny pasek, który zmienia kolor na biały, kiedy golenie może nie być już optymalne.

Czy ten artykuł był pomocny?