Wskazówki dotyczące golenia skóry wrażliwej

Jeśli doświadczasz nacięć skóry, przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące golenia skóry wrażliwej i ciesz się gładszym, bardziej komfortowym goleniem.

Przewodnik golenia z mniejszymi podrażnieniami

Odpowiednio przygotuj swoją skórę

Zacznij od nawilżenia skóry i zarostu. Golenie się w trakcie lub po ciepłym prysznicu poprawia poślizg maszynki i sprawia, że zarost jest miększy. Użyj peelingu lub płynu do twarzy, aby usunąć tłuszcz, zanieczyszczenia i martwy naskórek.

Spienienie

Użyj wysokiej jakości żelu do golenia, pianki lub kremu przeznaczonych do skóry wrażliwej. Spień i rozprowadź piankę na twarzy. Pomoże to chronić skórę przed podrażnieniami podczas golenia. Pozostaw żel na kilka minut przed rozpoczęciem golenia.

Golenie

Podstawowa sprawa to użycie maszynki do golenia zaprojektowanej dla wrażliwej skóry – takiej jak Gillette SkinGuard z opatentowaną technologią, która gwarantuje golenie zarostu przy jednoczesnej ochronie skóry. Sprawdź ostrza przed goleniem: tępe ostrza mogą powodować szarpanie i ciągnięcie oraz prowadzić do powstania podrażnień, zaczerwienienia lub wysypki. Gol się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami. Nie gol jednego miejsca wielokrotnie, ponieważ może to spowodować podrażnienie. Podczas golenia często płucz ostrza i ponownie nakładaj żel do golenia. Zarost rośnie w wielu kierunkach – wybierz taki kierunek golenia, który jest dla Ciebie najbardziej komfortowy. Gol najbardziej wrażliwe miejsca na twarzy w ostatniej kolejności. Kiedy żel do golenia pozostawiony jest na dłużej, zarost staje się miększy i łatwiej go golić. Skorzystaj z precyzyjnego trymera z jednym ostrzem, który umieszczony jest z tyłu, aby golić trudno dostępne miejsca, jak obszar pod nosem.

Łagodzenie podrażnień

Umyj twarz chłodną wodą i osusz ręcznikiem. Wmasuj nawilżający płyn po goleniu, aby uzupełnić poziom nawilżenia skóry i złagodzić podrażnienie.

Najlepsze zostaw na koniec:

Golenie nad górną wargą i wokół ust na sam koniec pozwoli żelowi do golenia lepiej się wchłonąć, w dalszym stopniu zmiękczając zarost i ułatwiając przecinanie włosów. W przypadku trudnych miejsc, na przykład pod nosem, przydatne może się okazać jedno ostrze.

Spłukuj często ostrze:

Częste spłukiwanie ostrza podczas golenia zapobiega osadzaniu się resztek na krawędziach ostrzy i zasobniku, co zapewnia lepszy poślizg i większy komfort.

Chroń swoją twarz I szyję:

Spłukaj skórę po goleniu chłodną wodą i osusz ją. Następnie użyj nawilżającego balsamu po goleniu, takiego jak 'Series Sensitive do skóry wrażliwej, aby ochłodzić i nawilżyć swoją skórę.

Czy ten artykuł był pomocny?