Zapobiegaj podrażnieniom podczas golenia

Pomoc w zapobieganiu wysypce po goleniu: precyzyjnie opracowane ostrza Gillette

Miękka skóra, szorstkie włosy i wysypka po goleniu

Przyczyną występowania wysypki po goleniu jest miękka i delikatna skóra. Jednak włosy, które wyrastają z krostek, są twarde niczym drut miedziany i jeżeli kiedykolwiek próbowałeś go przeciąć, zrozumiesz, dlaczego tak jest! Kilkudniowy zarost idzie w parze z dodatkowymi trudnościami. Włosy rosną w różnych kierunkach.

Mężczyźni często myślą, że skóra jest wytrzymała i gładka, jednak gdy przyjrzeć się jej bliżej, okazuje się, że jest ona bardzo miękka, pofałdowana i przypomina żel.

A to jeszcze nie koniec niespodzianek.
To, co dzieje się nad powierzchnią skóry, może wywołać reakcję skórną. Siła, jaka jest wymagana do ścięcia włosów, ma duży wpływ na wygodę podczas golenia.

Duża siła powoduje powstawanie w skórze naprężeń, które są odczuwane przez nerwy rozmieszczone wokół mieszków włosowych jako szarpanie i ciągnięcie; może to prowadzić do uczucia podrażnienia oraz dyskomfortu.

Technologia wykonywania ostrzy maszynek do golenia rozwija się stopniowo odkąd pierwsza bezpieczna maszynka do golenia została wynaleziona przez Kinga C. Gillette’a.

Niektóre usprawnienia wprowadzone do budowy ostrzy można łatwo zauważyć: wkłady z 5 lub3 ostrzami, rączki zasilane bateryjnie lubrication strips. czy paski nawilżające. Innych usprawnień wprowadzanych do budowy ostrzy nie da się dostrzec gołym okiem, jednak znacznie pomagają one zapobiegać występowaniu wysypki po goleniu.

Największe znaczenie dla komfortowego golenia ma ostrze – musi być tak ostre, cienkie i precyzyjne, by umożliwić przecięcie włosów przy zastosowaniu minimalnej siły.

Ostrze musi mieć cienką końcówkę. Krawędź tnąca ostrza Gillette jest o wiele cieńsza niż zarost, a nawet skalpel chirurgiczny.
Aby zwiększyć wydajność tego niezwykle cienkiego ostrza, pokryliśmy je węglem przypominającym diament, uzyskując w ten sposób wytrzymałą warstwę, oraz cienką powłoką telomerową, zapewniającą odpowiedni poślizg.

Wygodne golenie to osiągnięcie technologiczne będące rezultatem prostego zapotrzebowania na:
Precyzyjnie opracowane ostrza:
Gillette ProGlide i Gillette ProShield. Nasze najlepsze ostrza w historii.

Czy ten artykuł był pomocny?