Jak golić twarz wskazówki na temat golenia

Jak golić twarz — Wskazówki na temat golenia zarostu u mężczyzn

Zaczął się nowy dzień. To idealny moment, aby przygotować się na zrobienie czegoś wyjątkowego. Dowiedz się, jak golić twarz dzięki poniższym wskazówkom.

Niezależnie od tego, czy golisz się po raz pierwszy, czy też jesteś zaprawiony w boju, mamy dla Ciebie kilka wskazówek na temat tego, jak uzyskać gładsze, bardziej komfortowe golenie. Golenie to prosta czynność – wykonujemy ją prawie codziennie – a jednak dyskusja na temat tego, jak robić to prawidłowo, nie ma końca. Dlatego też wzięliśmy na siebie to ciężkie zadanie i opracowaliśmy prosty poradnik golenia w ośmiu krokach.

KROK 1: Nawilż skórę

Po pierwsze, nawilż skórę, aby zminimalizować ryzyko zacięć i podrażnień podczas golenia. Zalecamy golenie od razu po wyjściu spod prysznica lub nawet pod prysznicem. Nawilżanie zmiękcza zarost, zapewniając płynniejszy poślizg maszynki. Użyj peelingu lub żelu do mycia twarzy, aby usunąć sebum, brud i martwy naskórek. W ten sposób przygotujesz skórę do bardziej komfortowego golenia.

KROK 2: Nałóż krem do golenia

Nałóż żel do golenia lub piankę – wmasuj produkt aż do wytworzenia piany i rozprowadź na twarzy, aby zmiękczyć zarost. Poprawi to poślizg maszynki i pomoże chronić skórę przed podrażnieniami, takimi jak zaczerwienienia po goleniu. Więcej informacji o tym, dlaczego potrzebujesz kremu do golenia oraz o różnicach między żelami do golenia a piankami, znajdziesz tutaj.

KROK 3: Sprawdź ostrza

Sprawdź paski nawilżające. Jeśli są wyblakłe lub zużyte albo jeśli ostrza wydają się stępione podczas golenia, być może nadszedł czas wymiany wkładu na nowy. Skorzystaj z oferty. Dołącz do Klubu Gillette już dziś, a światowej klasy ostrza zostaną Ci dostarczone pod same drzwi!

KROK 4: Gól się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami

Gól się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami i pozwól maszynce wykonać swoje zadanie – Gillette ProShield posiada ruchomą główkę Flexball, która dopasowuje się do kształtów twarzy.

KROK 5: Często płucz ostrza

Często płucz ostrza. Pamiętaj, aby nie golić się bez stosowania kremu do golenia oraz aby nie golić tego samego miejsca wielokrotnie, ponieważ może to wywołać podrażnienie. Stukanie maszynką o umywalkę może spowodować poważne uszkodzenie precyzyjnie opracowanych części maszynki.

KROK 6: Gól się z włosem i pod włos

Więc z włosem czy pod włos? Odpowiedź: i tak, i tak. Zarost rośnie w wielu kierunkach, a więc możesz się golić zarówno z włosem, jak i pod włos, w zależności od potrzeb. Wybierz taki kierunek golenia, który jest dla Ciebie najbardziej komfortowy. Zaawansowana maszynka do golenia o wielu ostrzach, jak ProShield, pomoże zapewnić wygodne golenie nawet pod włos.

KROK 7: Kształtuj kontury za pomocą precyzyjnego trymera

Korzystaj z precyzyjnego trymera znajdującego się w tylnej części maszynek Fusion5, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak obszar pod nosem, i doprecyzować kształt baczków.

KROK 8: Zastosuj środek nawilżający lub kosmetyk po goleniu

Umyj twarz chłodną wodą i delikatnie osusz. Wmasuj nawilżający kosmetyk po goleniu, aby uzupełnić poziom nawilżenia skóry i zmniejszyć podrażnienia skóry.

Opanowałeś właśnie technikę golenia twarzy!

Aby uzyskać więcej wskazówek Gillette dotyczących pielęgnacji, sprawdź powiązane artykuły.

Czy ten artykuł był pomocny?