Minimiza los rasguños y cortes cuando te afeitas

Minimalizowanie zacięć podczas golenia

Mit dotyczący zacięć przy goleniu

Można pomyśleć, że mężczyźni, którzy zacinają się podczas golenia, są nieostrożni. Tak naprawdę jest na odwrót.

Mężczyźni, którzy zacinają się podczas golenia, często za bardzo próbują ogolić się z maksymalną dokładnością.

Przyciskają maszynkę do twarzy zbyt mocno, pociągając jednocześnie ostrza z nadzieją, że ogolą się dokładniej..

Zaawansowana technologia Gillette została opracowana tak, aby pomóc odprowadzać nacisk wywierany ze strony ostrzy, a tym samym ułatwić zapobieganie zacięciom podczas golenia.

Maszynki z rączką obracającą się z przodu pomagają unikać zacięć

Sposób, w jaki maszynka i jej ostrza wchodzą w kontakt ze skórą oraz zarostem podczas golenia, ma wiele wspólnego z ich konstrukcją.

Nacisk w dół wywierany na ostrza maszynki podczas golenia powoduje marszczenie i wybrzuszanie się skóry pomiędzy ostrzami we wkładzie maszynki.

Maszynka z rączką zamontowaną na środku przenosi cały nacisk skierowany w dół bezpośrednio na ostrza, co zwiększa ryzyko zacięć podczas golenia. W przeciwieństwie do niej, maszynka z rączką obracającą się z przodu, taką jak rączka stosowana w wielu maszynkach do golenia Gillette (np. Mach3 czy Fusion5) powoduje odsunięcie obciążenia od ostrzy i przeniesienie go na mikrolistki.

Dodatkowo maszynki o wielu ostrzach zapewniają równiejsze rozprowadzenie na powierzchni skóry nacisku działającego w dół, który jest wywierany dłonią.

Większa liczba ostrzy zastosowanych we wkładzie maszynki do golenia i ustawionych w odpowiedniej odległości od siebie zapewnia równiejsze rozłożenie obciążenia w obszarze ostrzy, co przekłada się na ograniczenie zjawiska wybrzuszania się skóry pomiędzy ostrzami. Rezultat: mniejsze ryzyko zacięć podczas golenia.

Przykładowo wkład maszynki do golenia z 5 ostrzami (taki jak w maszynce Gillette ProShield) ogranicza zjawisko wybrzuszania się skóry o ponad 30% w porównaniu z wkładem z 3 ostrzami Gillette Mach3.

Ograniczenie wybrzuszania przekłada się na równiejszą powierzchnię skóry. Zapewnia to dokładne i wygodne golenie oraz zmniejsza ryzyko skaleczenia się.

Jak uniknąć zacięć przy goleniu

Zmniejszanie ryzyka skaleczenia się podczas golenia zaczyna się od korzystania z właściwej maszynki do golenia.

Rodzina maszynek Gillette Fusion5 charakteryzuje się kilkoma cechami, które sprawdzają się idealnie, jeśli chodzi o unikanie zacięć podczas golenia:

  • Rączka obracająca się z przodu, która odprowadza nacisk od ostrzy maszynki.(Stosowana także w modelu Mach3).
  • Wkład z 5 ostrzami, który zapewnia równiejsze rozprowadzenie nacisku na powierzchni skóry.
  • Precyzyjnie opracowane końcówki ostrz
  • Mikrolistki osłaniające skórę, których zadaniem jest jej delikatne rozciąganie, a tym samym wygładzanie jej powierzchni.
  • Jeden lub większa liczba pasków Lubrastrip, które pomagają chronić skórę podczas golenia.


Właściwa maszynka do golenia, w połączeniu z dobrej jakości kremem do golenia, może ograniczyć ryzyko skaleczenia się podczas golenia.

Czy ten artykuł był pomocny?