Czy naprawdę potrzebujesz pianki do golenia?

Czy naprawdę potrzebujesz kremu do golenia? Rozwiązania naukowe w zakresie żeli i pianek do golenia

Dlaczego potrzebujesz kremu do golenia

Sumiennie smarujesz twarz kremem, żelem lub pianką do golenia przed każdym goleniem… ale być może zastanawiasz się, po co właściwie to robisz?

Jak bardzo konieczne jest smarowanie twarzy kremem do golenia przed rozpoczęciem golenia?

Odpowiedź wynika z charakteru skóry oraz włosów.

Zarost jest twardy i szorstki – gdybyś potarł dłonią o kilkudniowy zarost, zobaczyłbyś, jaki może być ostry.Z drugiej strony, skóra twarzy jest miękka a jej tekstura i ruch przypominają żel.

Włosy zarostu (przypominające drut miedziany) mogą sprawiać problemy – dosłownie. Podczas każdego golenia usuwasz nawet 25 000 włosów. Dokładne ścięcie każdego z nich jest już wystarczająco trudne. A co ze ścinaniem każdego z włosów w pobliżu skóry bez jej zranienia? Wymaga to ochrony i kremu do golenia.

Krem do golenia wykonuje cztery zadania

 1. Nawodnienie. Krem do golenia pomaga utrzymać nawilżenie zarostu podczas golenia, pozostawiając go bardziej miękkim i łatwiejszym w ścinaniu. Ograniczenie siły wymaganej do ścięcia każdego włosa zapewnia bardziej komfortowe golenie.
 2. Nawilżenie. Krem do golenia tworzy cienką warstwę ochronną pomiędzy ostrzem a skórą, ograniczając tarcie i minimalizując ryzyko wystąpienia zaczerwienienia, wysypki po goleniu i podrażnień – oraz zmniejszając liczbę zacięć.
 3. Śledzenie. Usuwanie kremu do golenia jest tak intuicyjne, że choć możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, to pozwala ono śledzić sposób prowadzenia maszynki i widzieć miejsca, które zostały już ogolone. Dzięki temu możemy mieć pewność, że ogoliliśmy całą twarz.
 4. Łagodzenie i odświeżanie. Stosowanie kremu do golenia pomoże zapewnić uczucie ukojenia i odświeżenia po zakończeniu golenia.

Połączenie tych czterech zadań stanowi łączną wartość kremu do golenia, ale czym różni się pianka do golenia od żelu do golenia?

Różnica pomiędzy pianką do golenia a żelem do golenia

W zależności od Twoich osobistych preferencji możesz wybrać piankę do golenia zamiast żelu do golenia, ale czy między tymi produktami występują jakieś rzeczywiste różnice, na które warto zwrócić uwagę?

Cechy pianki do golenia

 1. Natychmiastowe otrzymanie lekkiej pianki
 2. Lekka formuła
 3. Łatwo się spłukuje

Cechy żelu do golenia

 1. Gęstsza piana
 2. Udoskonalone składniki nawilżające
 3. Lepszy poślizg maszynki do golenia
 4. Lepsza ochrona skóry

Jedyny sposób, aby dowiedzieć się, co sprawdzi się w Twoim przypadku, to eksperymentowanie. Niezależnie, czy wybierzesz piankę czy żel, nie ulega żadnej wątpliwości, że stosowanie środków przygotowujących skórę do golenia zapewnia lepsze efekty.

Czy ten artykuł był pomocny?