Jak uniknąć włosów podczas golenia: technologia Gillette Flexball

Jak możesz pomóc zapobiegać pozostawianiu włosów podczas golenia: technologia Flexball od Gillette

Sztuka dokładnego golenia

Wszystkim nam się to kiedyś przytrafiło:

Zaczynasz golenie. Przygotowujesz twarz, nakładając na nią świetnej jakości żel lub piankę do golenia. Masz nową i ostrą maszynkę do golenia, która jest wyposażona w wiele ostrzy. Starannie i bez pośpiechu golisz każdą część twarzy – policzki, brodę, linię żuchwy. Opłukujesz twarz, osuszasz ją, a następnie patrzysz w lustro…

Widzisz, że w różnych miejscach na twarzy nadal masz włosy.

Nie chodzi o to, że nie wiesz, co robisz. Robisz to przecież codziennie. Ale dlaczego ich nie usunąłeś? I jak to zrobić za pierwszym razem?!

Maszynka ewoluuje, dopasowując się do twojej twarzy

Kluczem są kontury twarzy. Gdybyś miał płaskie rysy, maszynka mogłaby bez problemu ślizgać się po nich.

Jednak na każdej twarzy występuje wiele kątów: broda, linia żuchwy oraz róg kości żuchwy – rysy, które u każdego mężczyzny są inne.

Próbujesz przesuwać maszynkę po tych przeszkodach i wokół nich, ale ostrze maszynki, w przeciwieństwie do twarzy, jest proste. Przypomina to koszenie wyboistego trawnika.

Innowacje w zakresie maszynek do golenia nie są nam obce. Po tym jak w 1901 roku wprowadziliśmy pierwszą bezpieczną maszynkę do golenia, nadal pracowaliśmy nad nowymi i innowacyjnymi sposobami ulepszenia golenia w domu.

W 1977 roku Gillette wprowadziła pierwszą maszynkę do golenia z ruchomą główką, udostępniając modele Gillette Countour i Gillette Atra.

W 1998 roku miał miejsce debiut maszynki Gillette MACH3, w której punkt obrotu został przeniesiony ze środka do przodu, dzięki czemu obciążenie wywoływane dłonią mogło być odprowadzane od ostrzy, co zapewniało bardziej komfortowe i dokładne golenie.

Jednak wkład nadal mógł poruszać się tylko do góry oraz w dół.

Obracanie dzięki technologii Flexball

Wreszcie marka Gillette znalazła rozwiązanie tego problemu: stworzyła nowy wymiar ruchu wkładu. Nazywamy go Flexball. To innowacyjne rozwiązanie jest stosowane w maszynkach ProGlide i ProShield.

Technologia Flexball oferuje innowacyjny punkt obrotu pomiędzy rączką maszynki a wkładem z ostrzami.

Punkt obrotu Flexball przypomina pod względem ruchów nadgarstek i reaguje na kontury twarzy, zapewniając doskonały kontakt wkładu ze skórą podczas całego procesu golenia.

Jest to „FlexBall”. Jego misją jest usuwanie wszystkich włosów, zawsze i wszędzie.

Czy ten artykuł był pomocny?