Mężczyzna z niejednolitą brodą

Jak poprawić nierówną brodę

Z tym zgodzą się wszyscy – nikt nie lubi nierównej brody. Nierównomiernie zarośnięte obszary mogą zepsuć cały rezultat. Jednak dzięki odpowiednim narzędziom i kilku sprytnym wskazówkom dotyczącym stylizacji możesz ukryć nierówny porost brody, aby wszyscy zobaczyli najlepszą wersję Ciebie.

Sprawdź kilka porad ekspertów, jak poprawić niejednolitą brodę.

Dlaczego moja broda rośnie nierównomiernie?

W nierównej brodzie rolę mogą odgrywać dwie rzeczy: hormony i genetyka.

Niski poziom testosteronu i dihydrotestosteronu – męskich hormonów, które wpływają na wzrost i grubość zarostu – może prowadzić do występowania luk w brodzie.

Genetyka jest kolejnym czynnikiem. To, że Twój tata lub wujkowie mają grube, pełne brody, niekoniecznie oznacza, że ty też będziesz mógł taką zapuścić. Co w takim razie można z tym zrobić?

Metoda nr 1: Zapuść brodę

Najlepszym sposobem na naprawienie niejednolitej brody może być pozwolenie jej rosnąć. Daj sobie miesiąc bez golenia. Kiedy pozwolisz, żeby broda wyrosła, Twoje włosy w końcu zaczną wypełniać niejednolite plamy, uzyskując grubszy i pełniejszy wygląd. Aby opanować te problematyczne obszary, wypróbuj Trymer Do Brody King C. Gillette, dostarczony przez firmę Braun. Ta technologia może pomóc Ci przycinać, golić i kształtować brodę, pomagając zakryć wszelkie nierówne obszary.

Trymer do Brody Gillette KCG do naprawy nierównych miejsc
Kiedy w końcu uda Ci się wyrównać brodę, wypryski po goleniu będą ostatnią rzeczą, jakiej będziesz chciał na swojej twarzy. Oto kilka rad dotyczących gładkiego i schludnego golenia:

  • Opłukuj trymer do brody i ostrza po każdym użyciu: Mycie ostrzy co kilka pociągnięć zapobiega gromadzeniu się żelu lub pianki do golenia.
  • Podczas golenia sprawdzaj symetrię: Zawsze możesz zgolić więcej, ale włosów nie odzyskasz, więc nie spiesz się.
  • Wypróbuj nasz przezroczysty żel do golenia King C. Gillette. Nawilża zarost, aby utrzymać gładkość maszynki do golenia i zminimalizować występowanie wyprysków po goleniu.
  • Gol zarówno z włosem, jak i pod włos: Wskazówka dla gładkiego i schludnego wykończenia.
  • Po goleniu nałóż olejek lub balsam do brody: Pomaga to utrzymać zarost na twarzy w możliwie najlepszym stanie.

Metoda nr 2: Wypróbuj nową stylizację brody

Nawet przy nierównym zaroście na twarzy masz do wyboru różne opcje jej stylizacji. Spójrz na kształt twarzy: jaki styl sprawdzi się najlepiej? Gdzie występują luki w Twojej brodzie? Oto kilka z naszych najlepszych zalecanych stylów dla nierównej brody:

Cienki pasek pod brodą
Broda z cienkim paskiem jako wykończenie staje się modna, a ponieważ jest bardzo łatwa w utrzymaniu, ta stylizacja może być świetną opcją dla nierównomiernie zarastających twarzy. Po prostu ogol włosy na twarzy, pozostawiając cienki pasek biegnący wzdłuż linii szczęki aż do bokobrodów. Trymer Do Brody Gillette King C. sprawi, że golenie i kształtowanie brody będzie przyjemne i łatwe.

Kozia bródka
Inną opcją jest zarost w stylu koziej bródki. Uzyskaj ten wygląd, oddzielając brodę od wąsów dwiema wyraźnymi liniami. Utrzymuj pełniejszą brodę lub wąsy, w zależności od tego, gdzie występują Twoje braki.

Kilkugodzinny zarost
Wielu facetów korzysta z tej opcji. Wykonana w odpowiedni sposób dzięki poniższym wskazówkom zapewni łatwy w osiągnięciu i elegancki wygląd. Kluczem jest utrzymanie przyciętego i schludnego zarostu.

Metoda nr 3: Eksperymentuj z tym, co masz

Każda broda czymś się różni – w niektórych miejscach możesz mieć nierówny zarost, a w innych nie i na odwrót. Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich, więc bądź cierpliwy i wypróbuj kilka różnych rzeczy, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. I cokolwiek zdecydujesz, ciesz się tym. Noś brodę z pewnością siebie i dbaj o jej nawilżenie oraz przycinanie.

Dowiedz się więcej o produktach do pielęgnacji brody marki King C. Gillette, które pomogą Ci wyglądać i czuć się jak najlepiej.

Czy ten artykuł był pomocny?