Pierwsze golenie maszynką z wieloma ostrzami Gillette

Kiedy i jak golić się po raz pierwszy

Właściwy czas na rozpoczęcie golenia jest inny dla każdego. Niedawne badanie wykazało, że około 85% mężczyzn zauważa swój pierwszy zarost w wieku od 12 do 16 lat, a 76% z nich goli się po raz pierwszy pomiędzy 14 a 17 rokiem życia.

Kiedy nadejdzie odpowiedni czas na rozpoczęcie golenia? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Popularne miejsca na twarzy, gdzie włosy rosną najpierw

Najczęściej to w tych miejscach zaczynają rosnąć włosy na twarzy:
  1. Górna warga
  2. Baki
  3. Podbródek
  4. Policzki
  5. Szyja

Mniej więcej w tym samym czasie prawdopodobnie dostrzeżesz owłosienie na klatce piersiowej, pod pachami oraz w okolicach intymnych, a włosy na Twoich rękach i nogach mogą wyglądać na ciemniejsze i mocniejsze. Aby dowiedzieć się wszystkiego o goleniu ciała i radzeniu sobie z owłosieniem na ciele, zapoznaj się z naszym przewodnikiem pielęgnacji ciała.

Golenie po Raz Pierwszy 101

Gdy będziesz gotowy do pierwszego golenia, wypróbuj maszynkę Gillette SkinGuard Sensitive. Jest idealna dla młodszej, wrażliwszej skóry. W zależności od stanu skóry możesz zapoznać się z tymi wskazówkami, jak golić się z trądzikiem.

Jak się golić w 5 prostych krokach

KROK 1: Umyj twarz

Weź prysznic lub umyj twarz tuż przed goleniem, aby oczyścić i zmiękczyć zarost. Ułatwi to ostrzom wykonywanie swojej pracy.

KROK 2: Przygotuj skórę

Przygotuj skórę, spieniając na niej żel lub piankę do golenia. Żele są zwykle nieco gęstsze niż pianka, więc taki produkt jak nasz męski Żel do Golenia SkinGuard Sensitive doskonale nadaje się do pierwszego golenia. Ponadto jest wykonany bez barwników i alkoholi, więc świetnie nadaje się do skóry wrażliwej. Przeczytaj więcej na temat: żel do golenia a pianka.

Przygotuj skórę, spieniając ją żelem lub pianką do golenia

KROK 3: Rozpocznij golenie

Wykonuj lekkie, delikatne pociągnięcia maszynką po twarzy. Nie musisz bardzo mocno naciskać, żeby wykonać to zadanie. I zawsze upewnij się, że używasz świetnej maszynki do golenia, takiej jak Skinguard Sensitive Razor.

KROK 4: Spłucz twarz

Po goleniu spłucz twarz, aby usunąć żel lub piankę do golenia i pamiętaj – nigdy nie stukaj ostrzem w bok zlewu ani nie wycieraj go ręcznikiem. Takie działania mogą uszkodzić ostrze, co wywoła więcej nacięć i skaleczeń.

KROK 5: Nawilż twarz

Po ostatnim spłukaniu twarzy i szyi nie zapomnij o odpowiednim nawilżeniu. Ten KROK ukoi i nawilży skórę po goleniu. Wypróbuj nasz krem nawilżający po goleniu Gillette, aby uzyskać nieskazitelny wygląd i koniecznie sprawdź więcej informacji o idealnej rutynie po goleniu.

Czy ten artykuł był pomocny?