Porady zapuszczania i kształtowania męskiej brody

Wskazówki dotyczące zapuszczania, golenia i kształtowania brody

Jeśli zastanawiasz się nad zapuszczeniem brody, przed rozpoczęciem powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii. Który styl brody jest dla Ciebie odpowiedni? Ile wysiłku chcesz włożyć w swój wygląd? Czy masz odpowiednie narzędzia do pracy? Nasi profesjonaliści polecają All Purpose Styler. Jest idealny do przycinania, golenia i modelowania brody – w zasadzie ma wszystko, czego potrzebujesz do każdego rodzaju pielęgnacji.

Poznaj nasze najlepsze wskazówki, jak rozpocząć przygodę z zapuszczaniem brody, zaczynając od wyboru odpowiedniego stylu dla kształtu twarzy.

Wybór odpowiedniej brody dla Ciebie

Od koziej bródki po rewolwerowca – istnieje wiele różnych stylów brody. Niezależnie od tego, czy lubisz krótszy wygląd, czy chcesz mieć w pełni wyrośniętą brodę, wiedza, który styl najlepiej pasuje do Twojej twarzy, będzie świetnym pierwszym krokiem.

Lepiej zastanowić się nad kształtem swojej twarzy, zanim zdecydujesz się na wybór rodzaju zarostu twarzy. Inną kwestią jest to, ile czasu chcesz spędzać na codziennej pielęgnacji. Czy jesteś gotowy na coś bardziej wymagającego, czy może wybierzesz styl niewymagający częstej pielęgnacji?

Spójrz poniżej na rodzaje kształtu twarzy i style brody, które najbardziej im odpowiadają:

  • Okrągła twarz: dłuższe włosy na dole i krótsze po bokach pomogą wyszczuplić twarz i sprawią, że będzie wyglądać na bardziej zdefiniowaną.
  • Kwadratowa twarz: masz silnie zarysowaną linię szczęki? Krótsze włosy przy podbródku i węższe po bokach podkreślają linię szczęki.
  • Owalny kształt: ten kształt twarzy jest świetny dla większości stylów brody, więc nie bój się spróbować czegoś innego.
  • Długa twarz: dzięki temu bardziej prostokątnemu kształtowi twarzy będziesz potrzebować brody, która jest krótsza na dole i dłuższa po bokach.

Zapuszczanie brody

Zapuszczanie pełnej brody może wiązać się ze swędzeniem, które zwykle trwa od 1 do 2 tygodni. Aby zniwelować to uczucie, zanim zaczniesz przycinanie, postaraj się utrzymywać skórę w pełni nawilżoną. Jeśli chodzi o golenie, to użycie trymera do brody i stylizatora, pozwali Ci uzyskać dokładne golenie, pomoże Twoim włosom równomiernie odrosnąć i zminimalizuje swędzenie.

Upewnij się, że zawsze utrzymujesz brodę i twarz w czystości, używając szamponu do brody przynajmniej raz, lub dwa razy w tygodniu. Nieodpowiednio zadbany zarost i sucha skóra mogą powodować swędzenie. Zawsze zalecamy nawilżanie także po umyciu brody. Pomaga to utrzymać nawilżenie skóry i włosów w przerwach pomiędzy goleniem, a olejek do brody może także zmiękczyć brodę.

Przycinanie brody

Używanie nasadki grzebieniowej do przycinania brody pomoże Ci uzyskać ładny, równomierny wygląd. Użyj jednej z trzech nasadek grzebieniowych stylizatora Gillette (2 mm, 4 mm, 6 mm). Najlepiej zacząć od większej długości, używając największego grzebienia – wtedy zawsze możesz jeszcze skrócić. Upewnij się, że wyrównujesz brodę, wykonując kilka dodatkowych ruchów dla spójności.

Następnie zdejmij nasadkę grzebieniową i przytnij brodę do pożądanego kształtu brody. Nie zapomnij przyciąć części włosów, które w końcu też zgolisz. Dzięki temu zminimalizujesz uczucie ciągnięcia i szarpania, co oznacza mniejsze podrażnienie skóry.

Przycinanie wąsów

Przycinanie wąsów jest nieco trudniejsze, ale precyzyjny trymer będzie ogromną pomocą. Spójrz na kroki, które możesz podjąć, bez względu na styl wąsów, do którego dążysz:

  1. Przeczesz wąsy
  2. Obetnij niesforne włosy nożyczkami
  3. Przytnij krawędzie wąsów za pomocą precyzyjnego trymera

Golenie zarostu dookoła brody

Jeśli chcesz ogolić pozostałe części twarzy dla uzyskania idealnego wykończenia, musisz najpierw umyć twarz i brodę ciepłą wodą. Następnie rozprowadź żel do golenia na danej części twarzy, którą będziesz golić na czysto, w tym szyję i policzki.

Następnie użyj nasadki z ostrzem na stylizatorze i gol się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami, aby uzyskać dokładne wykończenie.

Zarost może rosnąć w każdym kierunku, więc prawdopodobnie będziesz chciał golić się pod włos i z włosem. Zaawansowana maszynka z wieloma ostrzami, taka jak ProShield, zapewni Ci odpowiednią wygodę podczas golenia.
Maszynka Gillette z wieloma ostrzami

Kształtowanie i stylizacja brody

Po wykonaniu większości pracy nad ukształtowaniem nowej brody czas zadbać o szczegóły. Precyzyjny trymer znajdujący się z tyłu urządzenia Gillette Styler świetnie nada się do tej pracy. Użyj trymera, aby zdefiniować linie wzdłuż policzków oraz bokobrodów i uzyskaj dokładnie taki styl brody, jaki chcesz.

W końcowej części procesu nie pomijaj rutyny po goleniu. Spryskaj twarz zimną wodą i osusz ją. Następnie wetrzyj trochę wody po goleniu lub kremu nawilżającego, aby skóra była miękka i nawilżona. Miej w zanadrzu lekki olejek do brody, aby Twoja broda zawsze była miękka i świetnie wyglądała.

Jesteśmy tu, żeby zapewnić Ci więcej wskazówek, stylów i inspiracji do golenia.

Czy ten artykuł był pomocny?