Używanie szamponu do brody Gillette dla najlepszych rezultatów

Najlepsze Wskazówki dotyczące mycia i czyszczenia brody

Po treningu, późno w nocy lub po ciężkim dniu zawsze wiesz, że nadszedł czas, aby wziąć prysznic – ale czy zapominasz o swojej brodzie? Utrzymanie czystej brody jest ważną częścią ogólnej rutyny pielęgnacji. Przy całej pracy, którą włożyłeś w zapuszczenie i przycinanie, nie chcesz narażać swojej stylizacji na obrzydliwą, niemytą brodę. Oto dlaczego powinieneś regularnie myć brodę, więc przedstawiamy nasze najlepsze kroki (i produkty) do wykonania tej pracy.

Znaczenie mycia brody

Powód nr 1: Zdrowie i czystość

Fakt: Twoja twarz może być domem dla bakterii, martwego naskórka i innych niechcianych zanieczyszczeń. Mycie brody – zwłaszcza z wykorzystaniem płynu do mycia brody i twarzy – pomaga usunąć wszystkie złe rzeczy, a także olejki, które gromadzą się z czasem. Dla Twojej twarzy oznacza to, że prosty nawyk może pomóc w zapobieganiu występowaniu uwięzionych włosów i podrażnieniom skóry po goleniu oraz nieprzyjemnie pachnącej brody.

Powód nr 2: Wygląd i stylizacja

Jeśli ten pierwszy powód nie był dla Ciebie wystarczający, mycie brody pomoże również w poprawie ogólnego wyglądu. Dzięki odpowiedniemu procesowi i produktom możesz pomóc chronić twarz przed suchą, łuszczącą się skórą, wypryskami po goleniu i zaczerwienieniami. Czystsza broda jest także ogólnie prostsza w kształtowaniu i stylizacji.

Powód nr 3: Trwałość

Odpowiednie mycie brody powinno pomóc Twoim naturalnym olejkom nawilżyć brodę, jednocześnie nie wywołując tłustego wyglądu. Dzięki temu broda rośnie silna, a jednocześnie wygląda na pełniejszą i zdrowszą, a skóra pod spodem jest także nawilżona.

Podsumowanie: utrzymanie brody w czystości to ze wszech miar dobry pomysł. Jednak znaczenie ma także metoda, produkt i częstotliwość stosowania. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Cechy świetnego mycia brody

W historii golenia (której jesteśmy częścią od dłuższego czasu) mycie brody jest stosunkowo nowym czynnikiem, który zdecydowanie pozostanie na stałe. Wyszukując najlepszy płyn do mycia brody, zwróć uwagę na następujące kwestie:

Składniki

Płyn do mycia brody to mieszanka środka czyszczącego i odżywki. Powinien sprawić, że Twoja skóra będzie czysta, lekka i odświeżona, a jednocześnie zapewni, że zarost będzie miękki i gładki. Oznacza to, że najlepsze produkty do pielęgnacji brody zwykle zawierają składniki odżywcze, takie jak masło shea i aloes, a także zdrowe oleje, takie jak olej arganowy i jojoba. Mocne środki chemiczne powszechnie występujące w zwykłych szamponach do włosów mogą w rzeczywistości wysuszyć brodę i podrażnić skórę.

Zapach

Mycie brody bardzo dobrze zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi brody, ale upewnij się też, że zapach Ci odpowiada. Rozważ różne zapachy zgodnie ze swoimi preferencjami. Płyn do mycia brody King C. Gillette łączy w sobie wodę kokosową z charakterystycznym zapachem: cytrusów, imbiru, pieprzu, mięty, burbonu, geranium, lawendy i fasoli Tonka. Alternatywnie, jeśli masz wrażliwą skórę, możesz zamiast tego wybrać bezzapachowy płyn do mycia brody.

King C. Gillette do mycia Twarzy i Brody

Łatwy w użyciu

Trudno jest utrzymać nawyk, jeśli nie można za nim nadążyć. Wraz ze wzrostem popularności mycia brody, rośnie także różnorodność produktów. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla siebie i swojej rutyny. Łatwa butelka z pompką, którą możesz trzymać obok innych kosmetyków, jest zwykle przydatną opcją.

Kolejne kilka produktów, które warto rozważyć, to: olejek do brody, balsam do brody, płyn do mycia twarzy i krem nawilżający. Sprawdź nasz artykuł na temat produktów do pielęgnacji brody, aby uzyskać więcej informacji.

Jak myć brodę

Zaufaj procesowi. Mycie brody jest ważne i proste, dlatego nie należy pomijać żadnych kroków, w celu zaoszczędzenia czasu. Wskocz pod prysznic lub najpierw umyj twarz, a następnie wykonaj następujące kroki, aby odpowiednio oczyścić brodę:

Krok 1

Dozuj na rękę niewielką ilość emulsji do twarzy i brody, aby się spieniła.

Krok 2

Rozprowadź pianę na mokrej brodzie.

Krok 3

Dokładnie spłucz.

To wszystko – cały proces mycia brody. Zalecamy mycie twarzy i brody dwa razy dziennie: raz po przebudzeniu i ponownie przed pójściem spać. Zalecamy również stosowanie wysokiej jakości olejku, balsamu do brody lub obu produktów. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Jeśli masz szczególnie wrażliwą skórę, możesz po prostu myć brodę raz dziennie. Porozmawiaj ze swoim dermatologiem, żeby się upewnić w tej kwestii.

Dzięki temu przewodnikowi powinieneś mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja broda była świeża i czysta (mamy również zestaw do pielęgnacji, który Ci pomoże). Szukasz więcej porad i zaleceń? Sprawdź resztę naszych wskazówek dotyczących golenia.

Czy ten artykuł był pomocny?