Najlepsze Produkty Gillette do Zapuszczania Brody

Najlepsze produkty dla zapuszczania brody

Zapuszczanie brody wymaga czasu i wysiłku. Dlaczego odpowiednio nie zadbać o swoją ciężką pracę? Odpowiednie produkty do brody mogą mieć ogromne znaczenie, podobnie jak rozpoczęcie solidnej rutyny brody.

Niezależnie od tego, czy właśnie zacząłeś zapuszczać zarost, czy nosisz brodę od lat, istnieje mnóstwo produktów, które pomogą Ci wyglądać jak najlepiej. Jeśli nadal potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego stylu dla swojej twarzy lub kształtowania brody, w tym również możemy pomóc.

Od zapuszczania po przycinanie, oto niektóre z naszych ulubionych produktów do pielęgnacji brody wraz ze sposobami ich używania.

Mycie brody i twarzy

Po pierwsze: jako dorosły mężczyzna powinieneś myć twarz. I nie chodzi jedynie o pielęgnację, to także świetny nawyk, który pomaga dbać o skórę i sprawi, że Twoja broda będzie ładniej pachnieć. Nawet jeśli nie dostrzegasz niczego w lustrze, do nieumytej twarzy przylega brud, olejki, martwy naskórek, a nawet resztki jedzenia. Spróbuj myć twarz dwa razy dziennie (rano i ponownie wieczorem), aby zobaczyć największą różnicę.

Korzystaj z płynu do mycia brody

Aby utrzymać twarz w czystości, korzystaj z produktów do mycia twarzy i brody. Jeśli próbujesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, wybierz wysokiej jakości artykuł dwa w jednym, taki jak nasz King C. Gillette Beard and Face Wash (ponadto niesamowicie pachnie). Jednak przez większość czasu Twoja twarz i broda będą wymagały różnych produktów.

Emulsja lub szampon do brody to ważny produkt, którego należy regularnie używać, aby utrzymać czystą i zdrową brodę.

Olejek do Brody King C. Gillette
Oto kilka prostych kroków dotyczących mycia brody:

Krok 1

Dozuj na rękę niewielką ilość emulsji do twarzy i brody, aby się spieniła

Krok 2

Rozprowadź pianę na mokrej brodzie.

Krok 3

Dokładnie spłucz.

Czym to się różni od standardowego mycia twarzy?

Płyny do mycia twarzy i produkty oczyszczające są specjalnie zaprojektowane dla pielęgnacji skóry. Produkt oczyszczający jest bardziej żelowy, czasem nawet wodnisty, podczas gdy preparat do mycia twarzy zwykle spieni się i może nieco głębiej oczyścić pory, co jest dobrym rozwiązaniem dla skóry tłustej. Aby to uprościć, zarówno produkty oczyszczające, jak i płyny do mycia zasadniczo robią to samo: czyszczą twarz.

Ponadto eksfoliator (znany również jako peeling do twarzy) to bardziej ziarnisty produkt, który pomaga zetrzeć zabrudzenia i olejki. Pomyśl o tym, jak o płynnym papierze ściernym, który pomaga wygładzić twarz, chociaż będziesz chciał używać tego produktu delikatnie i tylko raz dziennie, aby nie podrażnić skóry.

Zapoznaj się z naszą prostą rutyną mycia twarzy i brody.

Utrzymanie jak najlepszego wyglądu brody

Jeśli masz brodę, dobrze jest używać zarówno olejku, jak i balsamu do brody, aby czuć się i wyglądać jak najlepiej.

Poznaj olejek do brody

Zadbana broda powinna być miękka, ale nie śliska ani tłusta. Sztuka polega na używaniu zaledwie kilku kropli dziennie (lub więcej, jeśli masz dłuższą brodę), aby nawilżyć zarówno skórę, jak i brodę. Olejek do brody King C. Gillette wykorzystuje oleje roślinne, takie jak olej arganowy i jojoba.

Oto jak używać olejku do brody:

Krok 1

Wypuść kilka kropel olejku na dłoń.

Krok 2

Pocieraj dłońmi o siebie, aby rozprowadzić olej.

Krok 3

Wmasuj olejek w brodę i skórę.

Dowiedz się więcej o stosowaniu olejku do brody.

A co z balsamem do brody?

Jeśli Twoja skóra jest bardziej sucha, sprawdź balsam do brody, wosk lub masło. Olejek do brody dobrze nawilża skórę pod zarostem, ale balsam idzie o krok dalej z głębszym efektem pielęgnacji. Nasz balsam Soft Beard może być stosowany na suche lub wilgotne włosy na twarzy, a nawet przed wejściem pod prysznic.

Oto jak zastosować balsam do brody:

Krok 1

Nabierz na dłoń niewielką ilość balsamu do brody.

Krok 2

Rozprowadź balsam na dłoni, wykonując okrężne ruchy.

Krok 3

Wmasuj balsam w brodę. Możesz go zostawić na włosach i pozwolić mu robić swoje lub pozostawić na trzy minuty przed spłukaniem.

Kształtowanie brody i wąsów

Teraz kiedy Twoja broda jest czysta, porozmawiajmy o stylizacji. Istnieją trzy produkty, które pomogą Ci kształtować i stylizować brodę lub wąsy.

All Purpose Styler

Przycinanie, golenie, kształtowanie: nie ma nic lepszego niż produkt, który zrobi to wszystko. Stylizator Gillette ma wiele nasadek grzebieniowych, które pomogą Ci stworzyć i utrzymać każdy rodzaj brody. Ponadto, pomimo tego, że jest zasilany baterią, jest także wodoodporny. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak w pełni wykorzystać funkcję precyzyjnego trymera.

Maszynka do golenia szyi

Maszynka tylko do szyi? Może to zabrzmieć dziwnie, ale żeby uzyskać ten idealny kształt brody, maszynka do golenia szyi to dokładnie ten produkt, którego potrzebujesz. Skóra na szyi jest wrażliwsza, więc będziesz potrzebować maszynki do golenia z mniejszą liczbą ostrzy, większym nawilżeniem i dodatkowo precyzyjnego trymera, który pomoże Ci uzyskać wyraźnie zdefiniowane krawędzie. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby uzyskać wskazówki, jak używać maszynki do golenia szyi.

Nożyczki

Małe, ale bardzo ważne, nożyczki są bardzo pomocne w zachowaniu porządku w wąsach i utrzymaniu w ryzach tych zabłąkanych włosów pojawiających się pomiędzy przycięciami. Wystarczy para nożyczek do paznokci.

Czesanie i szczotkowanie brody

Podobnie jak włosy, Twoja broda może również zyskać po odpowiednim szczotkowaniu lub czesaniu, ale nie próbuj używać zwykłego grzebienia na brodę. Grzebień z szerszymi zębami jest lepszy do rozczesywania zarostu, zwłaszcza po prysznicu, podczas gdy grzebień o węższych zębach może być pomocny podczas stylizowania.

Niektóre zestawy do golenia są dostarczane z grzebieniami, ale jeśli chcesz kupić go na własną rękę, najlepszym rozwiązaniem będzie drewniany o gładkich krawędziach. Świetną opcją może być grzebień gumowy, a metalowe mają tendencję do elektryzowania i puszenia włosów.

Żele, pianki i kremy do golenia

Załóżmy, że chcesz wypróbować inny styl brody lub ogolić całość i zacząć od nowa; upewnij się, że masz na boku żel do golenia. Istnieje wiele powodów, dla których ważne jest, aby używać żelu lub kremu do golenia, a także, aby najpierw umyć twarz. Oto kilka porad, które pomogą Ci zacząć, podczas wyboru odpowiedniego produktu dla siebie:

  • Wrażliwa skóra? Poszukaj produktów zaprojektowanych z myślą o wrażliwej skórze, takich jak żel do golenia Pure Soothing, krem Pure Shave lub żel do golenia SkinGuard Sensitive.
  • Jeśli golisz się za pomocą maszynki do golenia Fusion ProGlide, wypróbuj Żel do Golenia ProGlide 2 w 1.
  • Ten transparentny żel do golenia jest dosłownie przezroczysty, dzięki czemu możesz wyraźnie zobaczyć, gdzie się golisz i gdzie tworzysz krawędzie.
  • Dla eko-wojowników: sprawdź ochronny krem do golenia Planet KIND.

Potrzebujesz wskazówek, jak używać żelu do golenia? Możemy Ci z tym pomóc.

Dzięki odpowiednim produktom u boku możesz uzyskać odpowiednią rutynę pielęgnacji brody i zachować zdefiniowany wygląd brody. Możesz mieszać i dopasowywać artykuły z powyższej listy lub uzyskać wszystko, czego Ci potrzeba, dzięki jednemu z zestawów do pielęgnacji lub do golenia Gillette.

Czy ten artykuł był pomocny?