Zestaw Do Golenia

Wybór odpowiednich narzędzi do Twojego zestawu do golenia

Znalezienie odpowiednich narzędzi do golenia może być trudne, zwłaszcza że każda twarz jest wyjątkowa. Które produkty działają najlepiej na skórę oraz zarost na twarzy? Jak ważna jest jakość nad ilością? Na szczęście do wyboru jest wiele świetnych produktów do pielęgnacji brody, a my możemy zaoferować porady, które pomogą Ci stworzyć idealny zestaw do golenia dla Twojej skóry i rodzaju włosów.

Czytaj dalej, aby poznać listę naszych najbardziej polecanych funkcji, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie narzędzia do golenia.

Najlepsze produkty do brody

Kiedy mówimy broda, mamy na myśli wiele kształtów i stylów. Jeśli nadal zapuszczasz brodę, zapoznaj się z naszymi przewodnikami, żeby znaleźć najlepszy styl dla swojego kształtu twarzy, niezależnie od tego, czy masz podłużną, okrągłą, owalną twarz, czy może zapuszczasz kozią bródkę.

Wybór Trymera

Trymer to narzędzie numer jeden, na którym będziesz polegał podczas kształtowania brody i ważne jest, aby poszukać kilku kluczowych funkcji. Przede wszystkim potrzebujesz trymera z wymiennym grzebieniem. Dzięki wielu wymiennym elementom będziesz mógł wybrać najlepsze ustawienie długości brody, aby w razie potrzeby dostosować je.

Doskonałym przykładem jest Trymer Do Brody King C. Gillette, który jest wyposażony w trzy różne nasadki. Grzebień na kilkudniowy zarost ma długość 1 mm, podczas gdy krótki grzebień do brody ma 5 ustawień długości (3 mm, 5 mm, 7 mm, 9 mm lub 11 mm), a długi ma kolejne 5 ustawień długości (13 mm, 15 mm, 17 mm, 19 mm lub 21 mm). W przypadku golenia bez grzebienia trymer do brody przycina zarost do około 0,5 mm. Z takim trymerem Twoje możliwości są nieograniczone.

Wybór maszynki do golenia

Do kształtowania brody polecamy maszynkę do golenia z precyzyjnym trymerem z tyłu. Ponadto wybór maszynki do golenia przeznaczonej dla wrażliwej skóry pomoże w goleniu szyi.

Maszynka Gillette z precyzyjnym trymerem

Wybór produktów do pielęgnacji po goleniu

Aby utrzymać brodę i sprawić, by wyglądała jak najlepiej, zainwestuj w wysokiej jakości produkty do pielęgnacji, takie jak olejek i płyn do mycia brody. W przypadku olejku do brody sugerujemy taki ze składnikami roślinnymi, jak awokado i olej arganowy, oraz wybranie produktu, który nie jest zbyt tłusty. Do mycia brody i twarzy znajdź taki produkt, który oczyszcza skórę i zarost bez wysuszania. Nie zapomnij też o zapachach – z pewnością nie chcesz utknąć z zapachem, którego nie lubisz.

Najlepsze produkty do wąsów

Wąsy wyglądają szczególnie dobrze na owalnych twarzach, a jeśli szukasz nowego stylu, mamy dla Ciebie inspirację na początek. Jak możesz sobie wyobrazić, będziesz potrzebował tych samych produktów, co do stylizacji brody, chociaż jest jeszcze kilka powodów, aby uzyskać precyzyjnie przycięte wąsy, które chcesz osiągnąć.

Maszynka do wąsów

W przypadku jakichkolwiek wąsów reszta twarzy powinna być schludna i gładka, wyróżniająca się od tego, co masz nad górną wargą i pod nosem. Aby uzyskać ten cel na całej twarzy, zalecamy maszynkę do golenia z wieloma ostrzami i wbudowanym nawilżeniem, dzięki czemu twarz pozostaje gładka. W celu uzyskania naprawdę precyzyjnych krawędzi nie powinieneś stosować maszynki z jednym ostrzem.

Nie zapomnij o przygotowaniu do golenia

Nie musimy przypominać o zaletach golenia na mokro. Zadbaj o swoją skórę podczas golenia z dużą ilością kremu lub żelu do golenia. Poznaj różnicę pomiędzy nimi i wybierz najlepszy produkt do swojej metody.

Wybór nożyczek

Nożyczki to jeden z najbardziej niedocenianych produktów stosowanych do stylizacji wąsów. Potrzebujesz niewielkiego narzędzia jak nożyczki do paznokci. Nożyczki pomogą Ci uporać się z niesfornymi włosami i utrzymać schludny wygląd wąsów.

Najlepsze produkty dla wrażliwej skóry

Jeśli masz wrażliwą skórę, to nie jesteś w tym odosobniony. Dla wielu doświadczenie golenia może być bolesne, jeśli używają produktów, które są niepotrzebnie zbyt ostre. Na szczęście obecnie można korzystać z mnóstwa produktów dla takiej skóry jak Twoja.

Znalezienie odpowiedniej maszynki do golenia

Ponieważ wrażliwa skóra jest bardziej podatna na podrażnienia i pieczenie po maszynce do golenia, wybierz taką, która została zaprojektowana specjalnie z myślą o Twojej skórze. Dla wielu oznacza to mniej ostrzy, czego doskonałym przykładem jest nasza Maszynka do Golenia SkinGuard. Ma tylko dwa ostrza z funkcją „SkinGuard” umieszczoną pomiędzy nimi. Ten poręczny pasek pomaga wygładzić skórę podczas golenia, dzięki czemu występuje mniej szarpania i ciągnięcia. Upewnij się, że zawsze jesteś zaopatrzony w świeże ostrza!

Nigdy nie pomijaj przygotowania do golenia

I kolejny raz nie możemy wystarczająco podkreślić znaczenia tego produktu: zawsze powinieneś golić się kremem lub żelem do golenia. W przypadku skóry wrażliwej powinieneś używać takiego produktu, który jest delikatny dla skóry, co oznacza, że jest sformułowany bez barwników i alkoholu. Te dodatki mogą wysuszyć skórę i pozostawić ją zaczerwienioną oraz podrażnioną. Nasz żel SkinGuard Sensitive zawiera także aloes, który jest przyjemny w dotyku.

Utrzymuj nawilżenie

Polecamy używanie kremu nawilżającego po każdym goleniu dla każdego rodzaju skóry, ale szczególnie dla typu wrażliwego, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie. Uważaj także na alkohol i inne drażniące specyfiki w produktach tego typu. Jeśli zdarza Ci się wychodzić na zewnątrz po goleniu, dobrym pomysłem będzie rozważenie kremu nawilżającego z SPF.

Najlepsze produkty dla kilkudniowego zarostu

Wbrew powszechnemu przekonaniu golenie zarostu również wymaga pracy! Aby zachować odpowiedni wygląd i nie prezentować się, jakbyś właśnie obudził się z trzydniowej balangi – warto rozważyć kilka niezbędnych produktów:

  • Solidna maszynka do golenia, najlepiej z wieloma ostrzami.
  • Trymer z nasadką grzebieniową 2 mm lub 3 mm.
  • Precyzyjny trymer do krawędzi.
  • Dobry krem nawilżający lub woda po goleniu.


Mamy dla Ciebie także wskazówki, jak zachować ten wygląd na dłuższą metę. Nadal nie możesz znaleźć odpowiednich narzędzi dla siebie? Gillette ma również wiele innych produktów, które możesz sprawdzić, a także kilka zestawów do golenia, które są odpowiednio dopasowane. Jeśli masz już najlepszy sprzęt do pielęgnacji brody, sprawdź więcej wskazówek i porad dotyczących stylizacji.

Czy ten artykuł był pomocny?