Historia maszynek do golenia Gillette

Maszynki do golenia Gillette: historia, technologia, ewolucja

Historia golenia jest ściśle związana z innowacjami męskiej maszynki do golenia. Jak to wszystko się zaczęło?

Maszynka do golenia zrobiła ogromny krok naprzód w 1901 roku, kiedy przedsiębiorca King C. Gillette (tak, to jego prawdziwe imię i nazwisko) wynalazł urządzenie, które może zapewnić mężczyznom golenie na poziomie barbera w domu.

Jego prototyp - pierwsza żyletka – wprowadził do amerykańskich domów koncepcję jednorazowych ostrzy. W tamtym czasie nawet naukowcy z MIT uważali, że tworzenie tak cienkich i mocnych ostrzy byłoby niemożliwe, ale Gillette udało się to zrobić.
Innowacyjna maszynka do golenia – Gillette
Następnie w 1957 roku pojawiła się kolejna innowacja: regulowana maszynka do golenia z trzema innymi ustawieniami dla różnych długości brody. Z biegiem czasu dodano kolejne sześć opcji długości, dzięki czemu ta maszynka stała się mechanicznym dziełem sztuki.

Niecałe 10 lat później maszynka do golenia Gillette przeszła kolejną metamorfozę: wynaleziony na nowo Techmatic. Elegancki, ostrzejszy od brzytwy, nowy Techmatic był pierwszym z ciągłą szpulą ze stali nierdzewnej, co oznaczało koniec z dotykaniem ostrzy.

Od samego początku Gillette było związane ze światem sportu. Reklamy drukowane oryginalnej maszynki do golenia Gillette zawierały legendę baseballu, infieldera Honusa Wagnera z Pittsburgh Pirates. Związek między Gillette a sportem trwa do dziś.

W 1998 roku narodziła się maszynka do golenia Gillette MACH3 z innowacją trzech ostrzy zapewniających dokładne i gładkie golenie. W 2006 roku maszynki do golenia Fusion5 firmy Gillette dodały kolejne dwa ostrza, aby zwiększyć jakość golenia.
Maszynka Gillette Mach3
Nowa technologia Flexball zadebiutowała z maszynką ProGlide w 2015 roku. Ta maszynka do golenia zawiera obrotową oś, co pozwala jeszcze łatwiej golić unikalny kształt twarzy.

Każda innowacja w zakresie golenia i maszynki do golenia sprawiła, że pielęgnacja dla facetów jest skuteczniejsza i wygodniejsza, a my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa!
Maszynka Gillette ProGlide z Flexball

Czy ten artykuł był pomocny?