Mężczyzna kształtujący swoją linię szyi brody trymerem Gillette

Kształtowanie linii szyi i brody

Kształt brody jest istotną częścią Twojego wyglądu. Zwłaszcza jeśli jest niejednolita, siwiejąca lub ma dwudniowy zarost. Żeby osiągnąć jak najlepszy efekt, pomiędzy brodą a szyją powinna występować ciągła linia, a to oznacza, że regularne przycinanie i golenie będzie kluczowe.

Sprawdź kilka wskazówek, jak dbać o linię szyi.

Uwydatnij swoją szyję

Spójrz w lustro i przesuń palcem od jabłka Adama do uszu. To Twoja linia szyi. Gól ją na gładko, aby zachować uwydatniony wygląd.

Wybieraj odpowiednie produkty do pielęgnacji

Podobnie jak na twarzy, na szyi również może wystąpić pieczenie po goleniu oraz wrastające włoski, ale używanie wysokiej jakości produktów może temu zapobiec.

Aby uzyskać precyzyjne i równomierne przycięcie, wypróbuj Trymer do brody King C. Gillette.
Wskazówka: Ustaw długość trymera o dwa poziomy krótszą niż zwykle.
Mężczyzna z Trymerem do Brody King C. Gillette
Następnie nałóż nasz przezroczysty żel do golenia King C. Gillette. Produkt pomoże nawilżyć zarost i utrzyma gładką skórę, dzięki czemu maszynka do golenia może wykonać swoją pracę. W kolejnym kroku użyj maszynkę do szyi King C. Gillette, aby dokładnie się golić.

Przy okazji – czy wiesz, że łatwiej jest przyciąć miękkie włosy? Wzięcie prysznica przed przycięciem może okazać się pomocne. Pamiętaj tylko, aby przed rozpoczęciem przycinania spryskać twarz zimną wodą. Pomaga to nawilżyć skórę, jednocześnie zmniejszając ryzyko wyrastania włosów na szyi. To opcja, która ma same pozytywy.

Jak przyciąć linię szyi

Oto nasze najlepsze wskazówki, których należy przestrzegać podczas przycinania linii szyi i brody:

KROK 1

Upewnij się, że nie przycinasz zbyt wysoko lub za nisko. To może zepsuć cały wygląd.

KROK 2

Zacznij od środka szyi przy jabłku Adama. Przytnij wszystkie włosy poniżej linii, którą zidentyfikowałeś jako linia szyi.

KROK 3

Przytnij od środka. Przesuń maszynkę w stronę ucha, cały czas mając na uwadze linię szyi.

KROK 4

Wróć na środek szyi i przytnij w przeciwnym kierunku, aż usuniesz wszystkie włosy rosnące pod brodą.

Bądź cierpliwy i daj sobie trochę czasu na nabranie doświadczenia. Jeśli przypadkowo przytniesz brodę, najczęściej wystarczy poczekać dzień lub dwa, aż odrośnie. Jeśli jednak porost brody zajmuje więcej czasu, dobrze byłoby pomyśleć o nowej stylizacji brody.

Jak kształtować linię szyi

Kształtując linię szyi pod uszami, możesz wybrać prostokątne lub zaokrąglone wykończenie. Przyjrzyj się swojej twarzy – jeśli masz bardziej prostokątną szczękę, gładsze krawędzie najprawdopodobniej będą wyglądały lepiej. Jeśli masz bardziej okrągłą twarz, wybierz prostokątne krawędzie brody. Trymer do brody King C. Gillette może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego kształtu.

Dbanie o Twoją nową linię szyi

Zakończ procedurę naszym balsamem do brody King C. Gillette. Następnie zadbaj o resztę brody za pomocą olejku do brody King C. Gillette.

Aby ten rodzaj brody wyglądał dobrze, trzeba ją regularnie przycinać. Jeśli zauważysz, że ten obszar wygląda na zaniedbany, to znaczy, że przyszedł czas na ponowne golenie. Dzięki praktyce będziesz w stanie ukształtować linię szyi w ciągu zaledwie kilku minut.

Sprawdź więcej wskazówek dotyczących stylizacji brody!

Czy ten artykuł był pomocny?