Mężczyzna z brodą i wąsami

Ruch stojący za Wąsopadem i Listopadem bez golenia

Zapuszczasz brodę na dobre? Zapisz także nas. Do tej pory, większość facetów słyszała lub brała już udział w takich wydarzeniach jak Listopad bez golenia i Wąsopad, ale jak właściwie zaczął się ten ruch i jakie cele charytatywne stoją za tym wszystkim? Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Czym jest Wąsopad?

Wąsopad rozpoczął się w Australii w 2003 roku, kiedy poproszono mężczyzn o zapuszczanie wąsów przez cały miesiąc, aby zebrać pieniądze i zwiększyć powszechną świadomość na temat zdrowia mężczyzn poprzez darowizny od przyjaciół, rodziny i współpracowników.

Koncentrując się na zdrowiu psychicznym mężczyzn, raku prostaty i raku jąder, celem organizacji Wąsopad jest podniesieniem świadomości i zmniejszenie liczby mężczyzn umierających przedwcześnie o 25% przed 2030 rokiem. Od 2003 roku Wąsopad rozprzestrzenia się na całym świecie, każdego roku gromadząc miliony dolarów. Zapoznaj się z regulaminem Wąsopada i znajdź styl wąsów, który najbardziej Ci odpowiada.

Czym jest Listopad bez golenia?

Wymyślona w 2009 roku akcja Listopad bez golenia wzywa uczestników do zaprzestania golenia na miesiąc. Podobnie jak Wąsopad, ruch koncentruje się na zbieraniu funduszy na badania nad rakiem, edukacją, profilaktyką i jest partnerem takich organizacji non-profit jak Prevent Cancer Foundation®, Fight Colorectal Cancer (Fight CRC) i St.Jude Children's Research Hospital.

Listopad bez golenia robi różnicę

W tym miesiącu nie chodzi tylko o zarost. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w Wąsopadzie, czy Listopadzie bez golenia, celem tych akcji jest podniesienie świadomości i zebranie pieniędzy na cele wspierające zdrowie fizyczne i psychiczne mężczyzn. Oto jak możesz działać przez cały rok.

Badaj się

Rak jąder jest jedną z chorób, o których zarówno Wąsopad, jak i Listopad bez golenia zwiększają świadomość, więc upewnij się, że badasz się pod kątem wczesnych objawów.

Jeśli jesteś fanem golenia ciała, zawsze, kiedy się schylasz, sprawdzaj, czy nie pojawiły się jakieś guzki. W przeciwnym razie wyrób sobie nawyk sprawdzania się pod prysznicem przynajmniej raz w tygodniu.

Nie bój się lekarza

Bez względu na wiek, powinieneś zawsze planować regularne wizyty u lekarza. Niezależnie od tego, czy to guzek, który chcesz sprawdzić, czy po prostu nie czujesz się dobrze, Twój lekarz jest po to, żeby Ci pomóc.

Sprawdź co u znajomych

Nawiąż rozmowę ze znajomymi i opowiedz znajomym o Listopadzie bez golenia, a następnie porozmawiaj z nimi o tym, jak to wygląda u nich – tak naprawdę. Mówienie i znalezienie kogoś kto wysłucha tego, jak się czujesz, może być solidnym źródłem wsparcia.

Znajdź czas na samopielęgnację

Produkty King C. Gillette
Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. W trudnych miesiącach zimowych wszystko może się wydawać znacznie zimniejsze i ciemniejsze, ale mamy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących zimowej samoopieki, które pomogą Ci przetrwać (ponieważ pielęgnacja skóry również może być formą samopielęgnacji).

Czy ten artykuł był pomocny?