Odżywianie brody za pomocą olejków King C. Gillette

Jak używać olejku do brody

Świetna broda to dzieło sztuki, ale bądźmy szczerzy: nawet najbardziej imponujące brody mogą powodować dyskomfort.

Zarost jest mocniejszy i grubszy niż włosy na głowie, a pod tą brodą Twoja skóra może to wszystko odczuwać – w końcu na tym stosunkowo niewielkim obszarze mogą znajdować się tysiące włosów.

Niezależnie od tego, czy Twoi brodaci przyjaciele o tym mówią, czy nie, możesz być pewien, że w pewnym momencie cierpieli na przesuszoną skórę, swędzenie i łuszczenie naskórka pod zarostem.

Rozwiązanie? Odżywianie – i to solidne. Jeśli możesz odżywić swój umysł i ciało, prawdopodobnie znajdziesz czas, żeby zrobić to także ze swoją brodą.

Niech broda pozna olejek do brody.

Co robi olejek do brody?

Olejek do brody pomaga Twojej brodzie wyglądać i czuć się jak najlepiej. Nasz Olejek Do Brody King C. Gillette łączy kombinację olejków roślinnych: w szczególności oleju jojoba, oleju z pestek winogron i oleju z wiesiołka.
Mężczyzna z Olejkiem do Brody Gillette KCG
Pachnie nutami bergamotki, drzewa sandałowego, cedru, paczuli i kardamonu.

Pielęgnuje Twoją brodę

Większość olejków do brody, w tym nasz, są lekkie i nigdy nie pozostawiają tłustych włosów. To sprawia, że świetnie nadają się do pielęgnacji brody, dzięki czemu zarost staje się znacznie bardziej miękki i gładszy. To świetna wiadomość dla Ciebie i Twojej partnerki.

Nawilża suchą skórę

Olejek do brody nie tylko ją odżywia, ale może również pomóc w pielęgnacji skóry pod nią. Trudniej jest dobrze umyć skórę na brodzie, policzkach i szyi, jeśli jest pokryta zarostem, co oznacza, że może pojawić się swędzenie oraz łuszczenie.

Jeśli masz ciemne włosy, płatki skóry mogą być łatwe do zauważenia, ale regularne mycie brody i stosowanie olejku do brody może im zapobiec. Takie produkty sprawią, że poczujesz znacznie większy komfort na twarzy i zachowasz dużą pewność siebie.

Przygotowuje brodę do przycinania

Nawilżające i zmiękczające działanie olejku do brody sprawia, że grube włosy są znacznie łatwiejsze do stylizacji i pielęgnacji. Nawet najdłuższe brody wymagają regularnego przycinania, aby zdrowo rosły, a proces stylizacji był płynniejszy, podczas gdy zarost jest miękki.

Jak używać olejku do brody

Oto jak sprawić, by olejek do brody stał się częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Jak stosować olejek do brody

  1. Nalej kilka kropel olejku na dłoń.
  2. Wmasuj olejek w brodę, do momentu, aż całkowicie ją pokryje.
  3. Postaraj się dojść do skóry pod włosami.

Jak często należy korzystać z olejku do brody?

Spróbuj nakładać olejek do brody dwa razy dziennie: raz w ramach porannej rutyny i ponownie przed pójściem spać. Pomoże to zachować miękkość, nawilżenie i odżywienie zarostu.

Sprawdź więcej wskazówek dotyczących pielęgnacji brody z King C. Gillette.

Czy ten artykuł był pomocny?