Golenie na Mokro lub na Sucho

Golenie na mokro lub na sucho: jaka jest różnica?

Czym różni się golenie na mokro od golenia na sucho i co jest dla Ciebie najlepsze? Golenie na mokro wykorzystuje maszynkę i preparat taki jak krem, piankę lub żel. Z kolei golenie na sucho wykrozystuje maszynkę elektryczną bez piany i wody.

Czym jest golenie na mokro?

W przypadku golenia na mokro włosy są cięte ostrzem maszynki. Zaczynasz od spienienia twarzy oraz szyi wybranym preparatem do golenia, który pomoże Twojej maszynce łatwiej i lepiej wykonywać swoją pracę. Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiednich produktów do golenia dla Twojego rodzaju skóry? Sprawdź nasz przewodnik.

Oto głębsze spojrzenie na proces.

Jak działa golenie na mokro

Podczas golenia maszynką ostrze unosi włosy z mieszka włosowego, zanim je tnie.

Maszynki do golenia w dzisiejszych czasach mają zwykle wiele ostrzy, np. Gillette Fusion5 ma ich pięć. Każde ostrze tnie włosy jeszcze głębiej, zanim pozwoli im się cofnąć.

Możesz uzyskać naprawdę gładkie golenie, które jest bliskie skóry, ale komfortowe.

Czym jest golenie na sucho?

Golenie na sucho i golenie elektryczne to to samo. W przypadku golenia na sucho zwykle nie zwilżasz najpierw twarzy (nawet jeśli ułatwia to przycinanie włosów). Golarka elektryczna może być świetną opcją, jeśli chcesz przeprowadzić szybkie i łatwe golenie.

W przypadku golenia elektrycznego włosy są cięte pomiędzy dwoma ostrzami ruchem nożycowym. Oto bliższe spojrzenie.

Jak działa golenie na sucho

Golarka elektryczna naciska na skórę i przesuwa się po niej.

Ten ruch sprawia, że włosy są bardziej odsłonięte podczas golenia.

Po przycięciu włosów to, co pozostało, jest wciągane z powrotem pod powierzchnię skóry, dzięki czemu jest ona przyjemna i gładka.

Co jest dla mnie najlepsze?

Golenie na mokro i golenie na sucho to świetne opcje, ale jeśli masz wrażliwą lub suchą skórę, lub jeśli chcesz bardzo gładkiego i dokładnego efektu, to właśnie ta pierwsza opcja może być najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli golenie na sucho jest dla Ciebie najlepsze, sprawdź balsam po goleniu Gillette lub krem nawilżający Gillette, aby Twoja skóra czuła się świetnie.

Dowiedz się więcej o idealnej rutynie po goleniu.

Najlepszy z obu światów

Jeśli nie możesz się zdecydować na golenie na mokro lub na sucho, wypróbuj uniwersalny Styler Gillette i Trymer Do Zarostu.

Zacznij od przycięcia zarostu z grzebieniem 2 mm, 4 mm lub 6 mm. Następnie nałóż żel lub piankę do golenia na twarz i szyję. Twój trymer jest dostarczany razem z żyletką ProGlide, dzięki czemu możesz od razu przejść do golenia. Użyj wbudowanego precyzyjnego trymera, aby dopełnić wygląd.

Dostosowanie się do nowej metody golenia może zająć skórze miesiąc, więc daj sobie trochę czasu, jeśli golisz się raz na mokro, raz na sucho. Powodzenia!

Czy ten artykuł był pomocny?