Rutyna Pielęgnacji Męskiej Skóry od Gillette

Najlepsza rutyna pielęgnacji skóry dla mężczyzn

Każdy zasługuje na świetnie wyglądającą skórę, ale ta istotna czynność pielęgnacyjna często jest pomijana. Jeśli potrzebujesz pomocy w zapobieganiu wysuszania, swędzenia, łuszczenia lub przetłuszczania się skóry, pielęgnacja będzie doskonałym pierwszym krokiem. Może również pomóc poprawić wygląd (i zapach) brody.

Sztuką jest stworzenie pewnych stałych nawyków, za którymi możesz nadążyć każdego dnia. Oto kilka kluczowych porad na początek.

Jaki jest Twój typ skóry?

Normalna, tłusta, wrażliwa? A może mieszanka różnych typów? Dbając o skórę, pomyśl o swoim typie skóry. Najprostszym sposobem, aby to rozgryźć, jest najpierw umycie twarzy, a następnie sprawdzenie, jak skóra wysycha.

 • Użyj łagodnego płynu do mycia twarzy, aby spłukać twarz, a następnie osusz skórę miękkim ręcznikiem.
 • Następnie daj twarzy około pół godziny na oddychanie.
 • Wróć do łazienki i spójrz w lustro: co widzisz?


Tłusta: Jeśli Twoja twarz jest błyszcząca na policzkach, czole i nosie, prawdopodobnie masz tłustą skórę. Może mieć także tendencje do częstych wyprysków. W przypadku tego typu skóry złuszczanie jest kluczem do oczyszczenia zatkanych porów. Oto nasz przewodnik golenia z trądzikiem..

Sucha: Jeśli Twój naskórek wygląda na łuszczący się na niektórych obszarach i jest napięty, najprawdopodobniej masz suchą skórę. Krem nawilżający będzie Twoim najlepszym przyjacielem w celu utrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry.

Mieszana: Jeśli zauważysz u siebie obydwa wyżej opisane typy skóry, najprawdopodobniej masz mieszany typ skóry. Miej oko na produkty, które działają z każdym rodzajem skóry.

Wrażliwa: Jeśli Twój naskórek wydaje się szczególnie napięty lub czerwony, prawdopodobnie masz wrażliwą skórę. Polecamy produkty wolne od alkoholu, barwników i substancji zapachowych. Jeśli potrzebujesz pomocy w goleniu tego typu skóry, mamy na to kilka wskazówek.

Normalna: Jeśli nie doświadczasz żadnej z tych rzeczy po umyciu twarzy, to jesteś szczęściarzem – najprawdopodobniej masz normalną skórę. Możesz zachować prostotę rutyny i korzystać z większości produktów.

Teraz gdy znasz już swój typ skóry, upewnij się, że znajdziesz odpowiedni płyn do mycia twarzy. Większość produktów wskazuje, przy jakich rodzajach skóry najlepiej działają. Niektóre płyny są przeznaczone do czyszczenia twarzy i brody w jednym, podczas gdy inne są opracowane z myślą o wrażliwej skórze.

Mycie twarzy

Naszą podstawową radą jest mycie twarzy dwa razy dziennie. Zwykle jest to raz rano, zaraz po przebudzeniu i ponownie wieczorem, przed snem. Osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą myć twarz tylko raz dziennie. Jeśli golisz się codziennie, to znaczy, że możesz włączyć ten krok do codziennej rutyny golenia – przed zastosowaniem preparatu do golenia.

Oto siedem prostych kroków mycia twarzy.

 1. Umyj ręce.
 2. Włóż dłonie pod ciepłą wodę i zwilż całą twarz.
 3. Użyj niewielkiej ilości płynu do mycia twarzy i rozetrzyj go na dłoniach, aby uzyskać pianę.
 4. Nałóż produkt na całą twarz, wykonując okrężne ruchy dłoni. Nie naciskaj
 5. zbyt mocno i postaraj się, aby preparat nie dostał się do oczu.
 6. Spłucz twarz, aż całkowicie pozbędziesz się płynu do mycia twarzy.
 7. Osusz twarz miękkim, czystym ręcznikiem.
 8. Użyj kremu nawilżającego na całej twarzy, wcierając go tak, jakbyś używał kremu przeciwsłonecznego. Może to trochę potrwać!

Czym jest złuszczanie?

Gillette – Czym jest złuszczanie
Znany również jako peeling, eksfoliator jest w zasadzie kremowym lub żelowym produktem z drobinkami. Złuszczanie jest szczególnie korzystne dla osób z tłustą skórą, ponieważ pomaga wniknąć głęboko w pory i zapewnić skórze dobre oczyszczenie, pozbywając się martwego naskórka oraz zanieczyszczeń.

Wykonanie peelingu ze składników, które możesz już mieć w domu, takich jak brązowy cukier, miód, soda oczyszczona, płatki owsiane, cynamon, aloes lub olejek z drzewa herbacianego, jest dość proste. Pogoogluj trochę w celu wyszukania przepisów i pamiętaj, aby nigdy nie używać na twarzy peelingu, który jest przeznaczony dla ciała. Twoja twarz będzie potrzebować bardziej wrażliwej formuły.

Wskazówka dotycząca golenia: Po oczyszczeniu skóry, aby uzyskać gładsze i dokładniejsze golenie, użyj odpowiedniego peelingu. Ten krok działa dobrze nie tylko na Twoją twarz, ale także na inne części ciała!

Nigdy nie Pomijaj Ochrony Przeciwsłonecznej

Poważnie rozważ włączenie SPF do swojej rutyny pielęgnacji skóry. Wiele z środków nawilżających ma pewną ilość SPF. SPF 15 to rekomendowane minimum FDA, ale American Academy of Dermatology zaleca co najmniej 30 SPF dla wszystkich rodzajów i odcieni skóry. W ten sposób możesz chronić swoją skórę przed oparzeniami słonecznymi, zmarszczkami i poważnymi problemami skórnymi. Pomaga również zapobiegać brązowym plamom i innym rodzajom przebarwień. Jeśli często przebywasz na zewnątrz, pomyśl o korzystaniu z wyższego SPF na twarz i zawsze postępuj zgodnie z instrukcją.

Konsekwencja jest tutaj kluczowa, a jeśli wykonanie tych kroków wydaje się zbyt wymagające, zwolnij. Zacznij od włączenia do swojej codziennej rutyny jednego lub dwóch produktów i zacznij od nich. Możesz nie zobaczyć rezultatów od razu, ale na dłuższą metę będziesz wdzięczny, że poświęciłeś czas na zadbanie o swoją twarz.

Poznaj więcej wskazówek i innych pomocnych zasobów dotyczących doskonalenia rutyny golenia.

Czy ten artykuł był pomocny?