Mężczyzna golący brodę

Jak pozbyć się wrastających włosów

Bez względu na to, jak dobre są Twoje umiejętności golenia, prawdopodobnie od czasu do czasu i tak występują u Ciebie wrastające włosy. Faktem jest, że po przycięciu włosów mogą się one zwijać pod skórą, wywołując swędzące, nieprzyjemne wypryski. Te krostki mogą być częstsze u mężczyzn o bardziej kręconych włosach, ale zdarzają się u każdego.

Przewodnik dotyczący usuwania wrastających włosów

Niektóre wrastające włosy w końcu same wychodzą, a wyrywając je lub próbując coś z nimi zrobić, możesz jedynie opóźnić proces gojenia. Istnieją jednak kroki, które należy podjąć, żeby poradzić sobie z nieustannie wrastającym zarostem.

KROK 1: Rozgrzewanie

Namocz w ciepłej wodzie szmatkę lub papierowy ręcznik i przyciśnij go do miejsca wrośnięcia.

KROK 2: Pociągnij za włos

W tym momencie powinieneś być w stanie zobaczyć włosy na powierzchni skóry. Użyj czystej pęsety, aby delikatnie pociągnąć wrastający włos. Nie naciskaj na skórę ani nie próbuj całkowicie wyrywać włosa – po prostu wyprowadź go spod skóry.

KROK 3: Umyj skórę

Lekko umyj twarz i upewnij się, że obszar wokół wrastających włosów jest odpowiednio oczyszczony.

KROK 4: Użyj kremu do stosowania miejscowego

Aby wspomóc gojenie i zmniejszyć zaczerwienienie, nałóż krem – np. hydrokortyzon lub retinol. Porozmawiaj z farmaceutą w celu uzyskania porady lub skontaktuj się z lekarzem, jeśli masz konkretne pytania lub wątpliwości.

Chociaż istnieją inne sposoby leczenia wrastających włosków, najlepszym podejściem jest przede wszystkim powstrzymanie przed ich pojawianiem. Kilka sprytnych działań przed i w czasie golenia może pomóc Ci ochronić twarz przed tymi nieznośnymi wypryskami.

Twoja rutyna przygotowania do golenia

Aby zatrzymać wrastanie włosków, zacznij już pod prysznicem. Umyj twarz ciepłą wodą, aby nawilżyć włosy i zmiękczyć skórę. Pomoże to ostrzom wykonać golenie bez zakłóceń i zminimalizuje ryzyko podrażnienia skóry podczas usuwania najtwardszych włosów. Proces golenia może także wysuszać naskórek i powodować podrażnienia, dlatego spróbuj ją nawilżyć przed goleniem, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę.

Stosuj peeling

Peeling przed goleniem jest świetnym sposobem na unikanie wrastania włosów. Dlaczego? Podczas golenia martwa skóra może zatykać pory i blokować mieszki włosowe – to niedopuszczalne. Złuszczanie pomaga pozbyć się tłuszczu i zanieczyszczeń na skórze. Może również pomóc zmiękczyć zarost, aby uzyskać łatwiejsze cięcie. Aby uzyskać najlepszy rezultat, weź trochę peelingu i masuj twarz okrężnymi ruchami przez około 30 sekund przed spłukaniem. To wszystko!

Gol wzdłuż włosa

Aby uzyskać gładsze golenie, wielu mężczyzn decyduje się golić pod włos. Ta technika może jednak powodować podrażnienia i wywoływać wrastanie włosów – nie jest dobra. Zamiast tego spróbuj golić się w tym samym kierunku, w którym rosną włosy i wykonuj jak najmniejszą liczbę pociągnięć, aby uzyskać gładkie golenie.

Kolejna wskazówka: wykonuj spokojne ruchy po skórze i nie naciskaj zbyt mocno na twarz podczas golenia. Pozwól swojej maszynce wykonać całą pracę i jeszcze bardziej zabezpiecz skórę, używając maszynki SkinGuard Sensitive.

Używaj świeżych ostrzy

Stare, tępe ostrze to najlepszy przyjaciel wrastających włosów. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać ostrza, żeby mieć pewność, że maszynka do golenia będzie czysta i gotowa do wykonania swojej pracy. Aby regularnie otrzymywać świeże, naostrzone ostrza, dołącz do Klubu Golenia Gillette.

Nawilżaj po goleniu

Krem nawilżający zapobiegający pieczeniu po goleniu
Pielęgnacja skóry nie kończy się w momencie zakończenia golenia. Pomijając KROK nawilżania, prosisz się o przesuszenie skóry i pieczenie po goleniu. To najlepszy moment, żeby wyrobić sobie nawyk nawilżania. Możesz również dowiedzieć się więcej o idealnej rutynie po goleniu.

Czy ten artykuł był pomocny?