Mangos de afeitar Gillette

Rączki maszynek do golenia Gillette: nauka w zakresie ergonomicznych rączek z zasilaniem

Ewolucja rączki maszynki do golenia

Pierwsze rączki maszynek do golenia były bardzo proste: maszynka stanowiła tylko jedno ostrze przymocowane do prostej rączki. Czasy się zmieniły a technologia maszynek do golenia została ulepszona, na co wpływ miało stałe dążenie Gillette do zapewnienia dokładniejszego i bardziej komfortowego golenia.

Mężczyźni zrozumieli i zaczęli oczekiwać ulepszeń w zakresie technologii ostrzy, obejmujących takie cechy jak liczba ostrzy, ostrość końcówek ostrzy i paski nawilżające.

Ale jak to się ma do rączki? Po co się tak starać, skoro ten element nie ma żadnego kontaktu ze skórą?

Kontrolowanie golenia

Golenie kontroluje się dłonią umieszczoną na rączce maszynki do golenia. Jeżeli chwytanie maszynki dłonią jest niewygodne lub dłoń ślizga się ze względu na słabą konstrukcję rączki, nie można dobrze kontrolować golenia.

Marka Gillette wprowadziła elastomerowe rączki maszynek do golenia, aby:

  • Zabezpieczyć chwyt palców na rączce maszynki do golenia.
  • Zapobiegać ślizganiu się dłoni poprzez odprowadzanie wody – nawet gdy jest ona całkowicie mokra.

Rączki maszynek do golenia Gillette mają również profilowany kształt, dzięki czemu leżą wygodnie w dłoni przez cały czas golenia, a także mogą być łatwo obracane pomiędzy palcami – w celu przejścia od golenia do przycinania za pomocą precyzyjnego ostrza trymera, które znajduje się z tyłu wkładu maszynki.

Ulepszenie rączek maszynek do golenia poprzez wprowadzenie rączki z zasilaniem bateryjnym

Oprócz tych wszystkich innowacji, jakie wprowadzono do rączek maszynek do golenia, niektóre 'modele Gillette Fusion5 są także dostępne w wersji z rączkami z zasilaniem bateryjnym.

Tego typu maszynki zostały wyposażone w przycisk zasilania. Zasilane bateryjnie rączki generują łagodne mikrodrgania, które ograniczają tarcie i zapewniają jeszcze płynniejszy poślizg maszynki. Linia maszynek do golenia Gillette z zasilaniem obejmuje modele Fusion5 Power i ProGlide Power.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na rączkę z zasilaniem bateryjnym, każde ostrze wymienne, przeznaczone do maszynek z rodziny Gillette Fusion5, może być stosowane w każdej rączce, a zatem możesz łączyć i dopasowywać te elementy według własnego uznania. Wspomniane maszynki posiadają prosty system blokowania ostrzy za pomocą jednego kliknięcia, który umożliwia bezpieczną i szybką wymianę wkładu.

Wygląd rączki maszynki do golenia Gillette oraz zapewniane przez nią odczucia to nie chwyt reklamowy – została ona opracowana pod kątem łatwości użycia, stabilności oraz wygodnego trzymania w dłoni.

Czy ten artykuł był pomocny?