Jak Należy Golić Twarz: Nauka W Zakresie Golenia

Jak należy golić twarz: nauka w zakresie golenia

Idealne golenie

Codzienne golenie wydaje się proste, a nawet bardzo proste. Nanieś żel, piankę lub krem do golenia na twarz, ogól ją, opłucz wodą i spodziewaj się idealnych rezultatów.

Jednak wcale nie tak łatwo jest osiągnąć doskonałe rezultaty, prawda? Podrażnienie, wysypka, krostki, zacięcia, pozostawione włosy – wiele rzeczy może sprawić, że Twoje „idealne” golenie nie będzie idealne, a Ty możesz szybko zacząć postrzegać swój poranny zabieg jako nieprzyjemny obowiązek.

Możliwe jest jednak zminimalizowanie lub uniknięcie wielu z tych problemów poprzez właściwe przygotowanie, wyposażenie się w odpowiednie narzędzia oraz przestrzeganie w trakcie golenia 5 prostych kroków, które przedstawiono poniżej.

KROK 1: Umyj twarz

Zacznij od umycia twarzy przeznaczonym do tego delikatnym płynem.

Idealne golenie wymaga czystej powierzchni. Umycie twarzy przed rozpoczęciem golenia spowoduje usunięcie z niej tłuszczu, brudu oraz martwych komórek skóry. Mycie twarzy pomaga nawilżyć zarost i zmiękczyć go, a tym samym zmniejszyć siłę wymaganą do jego ścięcia.

KROK 2: Nanieś żel, piankę lub krem do golenia na twarz

W dalszej kolejności należy nanieść na twarz ulubioną piankę lub żel do golenia. Zapewni to poślizg maszynki i ograniczy tarcie. Krem do golenia pomaga chronić twarz przed zacięciami oraz zapobiegać występowaniu wysypki po goleniu.

KROK 3: Ogól się korzystając z zaawansowanej maszynki do golenia o wielu ostrzach

Golenie za pomocą zaawansowanej maszynki o wielu ostrzach, takiej jak Gillette Fusion5, to sposób na uzyskanie idealnego efektu. Wybierając maszynkę do golenia, szukaj takiej o wielu ostrzach, która posiada obracaną rączkę, ostrza montowane na sprężynkach z punktem obrotu z przodu, precyzyjny trymer z tyłu wkładu z ostrzami oraz paski nawilżające.

Ważne jest także, aby pamiętać, że właściwa pielęgnacja maszynki do golenia ma zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o uzyskanie idealnego efektu golenia. Brudne lub stare i zużyte maszynki do golenia zwiększają ryzyko zacięć oraz podrażnień. Jeżeli maszynka jest nadal w dobrym stanie, to nie będzie trzeba przesuwać jej z nadmierną siłą ani wywierać na nią dużego nacisku – wystarczą lekkie i płynne pociągnięcia, które w znacznym stopniu zapewnią pożądany efekt. Jeżeli problem nie wydaje się być powiązany z maszynką, być może nadszedł czas wymiany ostrzy na nowe.

KROK 4: Opłucz maszynkę

Podczas golenia często opłukuj ostrza maszynki, aby usunąć włosy, skórę lub nagromadzony żel do golenia. Pamiętaj, aby odpowiednio wyczyścić maszynkę i nie uderzać nią o umywalkę; może to spowodować uszkodzenie jej bardzo precyzyjnie wykonanych części.
Po zakończeniu golenia opłucz twarz dużą ilością wody, aby usunąć z niej pozostałości żelu lub pianki do golenia.

KROK 5: Nawilż twarz

Zabezpiecz delikatną skórę twarzy i podkreśl idealny efekt golenia, stosując balsam po goleniu lub środek nawilżający. Nawilżanie po goleniu ponowne nawodnia skórę i koi ją, pomagając zabezpieczyć na cały dzień.

Im lepszy sposób postępowania, tym lepszy efekt golenia. Żele i pianki do golenia Gillette wraz z zaawansowanymi maszynkami do golenia Gillette. Opracowane pod kątem zapewniania idealnego golenia.

Czy ten artykuł był pomocny?