Pielęgnacja zarostu: 3-dniowy zarost

3-dniowy zarost lub pozornie niedbały zarost to wspaniały sposób na uzyskanie męskiego wyglądu bez zapuszczania pełnej brody. Za pomocą stylera All Purpose Gillette STYLER możesz uzyskać taką stylizację i nadal wyglądać na zadbanego.

Istnieje wiele typów zarostu, ale to nie oznacza, że przycięcie pozornie niedbałego zarostu musi być skomplikowane. Niezależnie od tego, czy chcesz zapuścić 3-dniowy zarost, czy też przyciąć pełny zarost, znajdziesz tutaj wskazówki, jak to zrobić:

KROK 1: Wybierz nasadkę o odpowiedniej długości do przycinania

Odpowiednia długość nasadki na trymerze pomoże Ci wystylizować zarost. All Purpose Gillette STYLER jest dostępny z trzema nasadkami do wyboru (2 mm, 4 mm i 6 mm).

KROK 2: Przytnij zarost

Wyrównaj długość zarostu za pomocą trymera. Przycięcie włosów przed goleniem może pomóc w zmniejszeniu szarpania i ciągnięcia podczas golenia oraz może pomóc zapobiec zapchaniu się ostrzy maszynki.

KROK 3: Doprecyzuj kształt zarostu

Zdejmij nasadkę z grzebieniem i przytnij zarost, aby doprecyzować jego kształt. Aby uzyskać najlepszy rezultat, przytnij włosy na szyi i na policzkach krócej.

KROK 4: Szukaj symetrii w trakcie przycinania

Uważaj, aby nie przyciąć za dużo, gdy próbujesz wyrównać zarost.

KROK 5: Przygotuj twarz

Opłucz twarz ciepłą wodą, aby nawilżyć włosy i przygotować je do golenia. Następnie nałóż żel do golenia na te części twarzy, które chcesz całkowicie wygolić, w tym szyję i policzki. Używanie żelu do golenia pomoże Ci zapobiegać zacięciom i podrażnieniom.

KROK 6: Gol się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami

Zamocuj maszynkę do golenia na uchwycie stylera Gillette STYLER, a następnie ogol się lekkimi, płynnymi ruchami, aby zrobić to dokładnie. Stylera można używać z dowolnymi ostrzami wymiennymi Fusion5.

KROK 7: Często płucz ostrza

Częste płukanie ostrzy podczas golenia pomaga zapobiec gromadzeniu się w nich włosów oraz kremu do golenia na krawędziach ostrzy i wkładzie. Pomaga to utrzymać maszynkę w dobrym stanie.

KROK 8: Kształtuj kontury za pomocą trymera precyzyjnego​​​​​​​​​​​

Z tyłu wszystkich maszynek Fusion5 znajduje się precyzyjne ostrze. Ułatwia ono doprecyzowanie linii zarostu i pomaga uzyskać wyraźne kontury.

KROK 9: Opłucz, osusz ręcznikiem i nawilżaj skórę

Opłucz twarz chłodną wodą. Osusz ją ręcznikiem, a następnie nałóż nawilżający balsam po goleniu lub krem, który pomoże Ci zmniejszyć podrażnienia skóry.

Właśnie opanowałeś stylizację pozornego nieładu!

Dzięki maszynkom i trymerom Gillette masz nieograniczone możliwości pielęgnacji skóry i zarostu.

Czy ten artykuł był pomocny?