Okrągła broda

Jak przyciąć kozią bródkę: bródka wokół ust

Pielęgnacja zarostu – kozia bródka z wąsem

Bródka wokół ust, czasem nazywana także kozią bródką, to – najprościej mówiąc – pasek zarostu na podbródku i wąsy, które zbiegają się, tworząc okrąg. Prosta sprawa, prawda? Za pomocą stylera All Purpose Gillette STYLER możesz uzyskać taką stylizację.

Przycinanie bródki wokół ust może się wydawać trudne na początku. Nie musi takie być, jeśli masz odpowiednie narzędzia. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które pomogą Ci w uzyskaniu tej popularnej stylizacji zarostu:

KROK 1: Wybierz nasadkę o odpowiedniej długości do przycinania

Odpowiednia długość nasadki na trymerze pomoże Ci wystylizować zarost. All Purpose Gillette STYLER jest dostępny z trzema nasadkami do wyboru (2 mm, 4 mm i 6 mm).

KROK 2: Przytnij zarost

Wyrównaj długość zarostu za pomocą trymera. Przycięcie włosów przed goleniem może pomóc zmniejszyć szarpanie i ciągnięcie podczas golenia oraz może pomóc zapobiec zapchaniu się ostrzy maszynki.

KROK 3: Doprecyzuj kształt swojej koziej bródki

Zdejmij nasadkę z grzebieniem i przytnij zarost, aby doprecyzować kształt koziej bródki. Aby uzyskać najlepszy rezultat, przytnij włosy na szyi i na policzkach krócej.

KROK 4: Szukaj symetrii w trakcie przycinania

Uważaj, aby nie przyciąć za dużo, gdy próbujesz wyrównać zarost.

KROK 5: Przygotuj twarz

Opłucz twarz ciepłą wodą, aby nawilżyć włosy i przygotować je do golenia. Następnie nałóż żel do golenia na te części twarzy, które chcesz całkowicie wygolić – części, które mają pozostać bez zarostu typu kozia bródka. Używanie żelu do golenia pomoże Ci zapobiegać zacięciom i podrażnieniom.

KROK 6: Gol się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami

Zamocuj maszynkę do golenia na uchwycie stylera Gillette STYLER, a następnie ogol się lekkimi, płynnymi ruchami, aby zrobić to dokładnie. Stylera można używać z dowolnymi ostrzami wymiennymi Fusion5.

KROK 7: Często płucz ostrza

Częste płukanie ostrzy podczas golenia pomaga zapobiec gromadzeniu się w nich włosów oraz kremu do golenia na krawędziach ostrzy i wkładzie. Pomaga to utrzymać maszynkę w dobrym stanie.

KROK 8: ​​​​​​​​​​​Kształtuj kontury za pomocą trymera precyzyjnego​​​​​​​​​​​

Z tyłu wszystkich maszynek Fusion5 znajduje się precyzyjne ostrze. Ułatwia ono doprecyzowanie kształtu koziej bródki i pomaga uzyskać wyraźne kontury.

KROK 9: Opłucz, osusz ręcznikiem i nawilżaj skórę

Opłucz twarz chłodną wodą. Osusz ją ręcznikiem, a następnie nałóż nawilżający balsam po goleniu lub krem, który pomoże Ci zmniejszyć podrażnienia skóry.

Właśnie opanowałeś stylizację koziej bródki z wąsem!

Dzięki maszynkom i trymerom Gillette masz nieograniczone możliwości pielęgnacji skóry i zarostu.

Czy ten artykuł był pomocny?