Prosty Przewodnik Golenia Nóg

Prosty przewodnik golenia nóg

Coraz więcej mężczyzn decyduje się przenieść swoją rutynę golenia na wyższy poziom, usuwając włosy na nogach.

Z różnych powodów coraz więcej mężczyzn dodaje golenie nóg do swojej regularnej rutyny golenia ciała. Dla niektórych chodzi o przycinanie włosów na nogach, aby uzyskać schludniejszy wygląd, podczas gdy niektórzy faceci golą się wyłącznie wokół kostek. Dla niektórych sportowców golenie nóg może poprawić ich wyniki.

Dlaczego sportowcy golą nogi?

Usuwanie włosów z nóg może usprawnić Twoje ciało, zwiększyć prędkość i ograniczyć tarcie. Może również ułatwić masaże potreningowe oraz usprawnić czyszczenie i leczenie ran.

Jak golić nogi

Golenie nóg może być jeszcze łatwiejsze niż golenie twarzy. Oto pięć prostych kroków.

KROK 1: Zmiękcz włosy na nogach

Przygotuj skórę, biorąc ciepły prysznic lub kąpiel. Ciepło zmiękczy włosy na nogach, ułatwiając ostrzu wykonywanie swojej pracy.

Usuń martwy naskórek, brud i tłuszcz z porów, złuszczając skórę, czyli szorując ją, aż pozbędziesz się niechcianej wydzieliny. Pomoże Ci to uzyskać gładszy ostateczny rezultat.

KROK 2: Przytnij dłuższe włosy

Trymer Gillette do golenia nóg
Nie zaczynaj golenia nóg od razu od maszynki. Najpierw przytnij dłuższe włosy, aby nie zaplątały się w maszynkę do golenia. Coś w rodzaju Gillette All Purpose Styler: Trymer do zarostu idealnie nada się do tego zadania. Jest w 100% wodoodporny, więc możesz używać go nawet pod prysznicem.

Dr. Kristina Vanoosthuyze, Starszy Kierownik ds. komunikacji naukowej w Gillette, poleca nasze jednorazowe maszynki do golenia jako doskonałą alternatywę. Co więcej, dzięki naszej współpracy z TerraCycle można je poddawać recyklingowi.

Jeśli chcesz jedynie nieco uporządkować włosy na nogach, możesz przejść do punktu 5.

KROK 3: Nałóż piankę lub żel

Użyj żelu do golenia, lub pianki, aby uzyskać dobrą pianę. Oto kilka opcji produktów do golenia, które warto sprawdzić.

Naszym najlepszym wyborem jest Żel Gillette Fusion ProGlide Sensitive 2w1 Active Sport. Z żelem otrzymujesz jednocześnie golenie i pielęgnację skóry, aby uzyskać gładkie golenie.

KROK 4: Skorzystaj z technologii

Upewnij się, że korzystasz z jak najlepszych ostrzy do wykonania tego zadania. Jeśli masz All Purpose Gillette STYLER, z pewnością sobie poradzisz. Stylizator jest wyposażony w ostrza Fusion5 ProGlide, więc wybierz nieużywane i zacznij golenie.

Poprowadź maszynkę do góry i gol się długimi, stałymi pociągnięciami. Lekko dociśnij do skóry, aby uniknąć pieczenia, wyprysków i zacięć. Opłucz maszynkę po każdym pociągnięciu tak jak podczas golenia twarzy.

Wskazówka: Po zarejestrowaniu się w Klubie golenia Gillette otrzymasz dostawę nowych ostrzy prosto do domu.

KROK 5: Spłucz i wysusz

Niezależnie od tego, czy chcesz całkowicie gładkich nóg, czy po prostu chcesz lekko przyciąć włosy, zawsze powinieneś zakończyć sesję pielęgnacyjną, spłukując skórę ciepłą wodą.

Osusz skórę ręcznikiem i weź produkt do pielęgnacji po goleniu jak na przykład nasz Balsam po Goleniu Gillette. Dzięki temu ukoisz skórę i dodasz jej odrobinę nawilżenia.

Jeśli jesteś zadowolony z rezultatów, możesz użyć także Stylizatora Gillette do przycinania i golenia pod pachami, pleców, głowy, a nawet włosów łonowych.

Czy ten artykuł był pomocny?