Broda z kłódką

Style zarostu: zarost a la van dyke

Pielęgnacja zarostu – zarost a la van dyke

Pełna kozia bródka z opadającym wąsem – to właśnie zarost à la Van Dyke. Za pomocą stylera All Purpose Gillette STYLER możesz uzyskać taką stylizację.

Silni mężczyźni zawsze nosili ten zarost – i nadal to robią. Istnieje wiele typów zarostu, ale to nie oznacza, że przycięcie zarostu musi być skomplikowane. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które pomogą Ci w uzyskaniu tej popularnej stylizacji à la Van Dyke:

KROK 1: Wybierz nasadkę o odpowiedniej długości do przycinania

Odpowiednia długość nasadki na trymerze pomoże Ci wystylizować zarost. All Purpose Gillette STYLER jest dostępny z trzema nasadkami do wyboru (2 mm, 4 mm i 6 mm).

KROK 2: Przytnij zarost

Wyrównaj długość zarostu za pomocą trymera. Przycięcie włosów przed goleniem może pomóc w zmniejszeniu szarpania i ciągnięcia podczas golenia oraz może pomóc zapobiec zapchaniu się ostrzy maszynki.

KROK 3: Doprecyzuj kształt swojej koziej bródki

Zdejmij nasadkę z grzebieniem i przytnij zarost, aby doprecyzować kształt zarostu à la Van Dyke. Aby uzyskać najlepszy rezultat, przytnij włosy na szyi i na policzkach krócej.

KROK 4: Szukaj symetrii w trakcie przycinania

Uważaj, aby nie przyciąć za dużo, gdy próbujesz wyrównać zarost.

KROK 5: Przygotuj twarz

Opłucz twarz ciepłą wodą, aby nawilżyć włosy i przygotować je do golenia. Następnie nałóż żel do golenia na te części twarzy, które chcesz całkowicie wygolić – części, które mają pozostać bez zarostu à la Van Dyke. Używanie żelu do golenia pomoże Ci zapobiegać zacięciom i podrażnieniom.

KROK 6: Gol się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami

Zamocuj maszynkę do golenia na uchwycie stylera Gillette STYLER, a następnie ogol się lekkimi, płynnymi ruchami, aby zrobić to dokładnie. Stylera można używać z dowolnymi ostrzami wymiennymi Fusion5.

KROK 7: Często płucz ostrza

Częste płukanie ostrzy podczas golenia pomaga zapobiec gromadzeniu się w nich włosów oraz kremu do golenia na krawędziach ostrzy i wkładzie. Pomaga to utrzymać maszynkę w dobrym stanie.

KROK 8: Kształtuj kontury za pomocą trymera precyzyjnego

Z tyłu wszystkich maszynek Fusion5 znajduje się precyzyjne ostrze. Ułatwia ono doprecyzowanie kształtu zarostu à la Van Dyke i pomaga uzyskać wyraźne kontury.

KROK 9: Opłucz, osusz ręcznikiem i nawilżaj skórę

Opłucz twarz chłodną wodą. Osusz ją ręcznikiem, a następnie nałóż nawilżający balsam po goleniu lub krem, który pomoże Ci zmniejszyć podrażnienia skóry.

Właśnie opanowałeś stylizację zarostu à la van dyke!

Dzięki maszynkom i trymerom Gillette masz nieograniczone możliwości pielęgnacji skóry i zarostu.

Czy ten artykuł był pomocny?