Afeitar los mitos falsos

Największe mity na temat golenia obalone

Mity na temat golenia są jak legendy miejskie. Półkula mózgu odpowiadająca za logiczne myślenie podpowiada Ci, że nie są prawdziwe; dlaczego więc wciąż między nami krążą? Oto jedne z najpopularniejszych, nieprawdziwych mitów.
1

Codzienne golenie sprawia, że włosy szybciej odrastają, stają się grubsze albo ciemniejsze

To przesąd numer jeden. Porost włosów, ich kolor oraz grubość są uwarunkowane genetycznie, a nie przez częstotliwość golenia.
2

Nowe maszynki do golenia powodują więcej zacięć

Wręcz przeciwnie! To właśnie uszkodzone ostrza starych maszynek do golenia powodują więcej zacięć. Im bardziej tępe ostrze, tym większej siły nacisku musisz użyć przy goleniu i tym częściej się zacinasz. Jeśli czujesz, że ostrze szarpie skórę albo że golenie nie jest tak dokładne jak zazwyczaj, to prawdopodobnie znak, że czas wymienić ostrza.
3

Ostrza maszynki do golenia powinny być zmieniane co tydzień

Prędkość tępienia się ostrza zależy od wielu czynników: jakości ostrza, jego wykonania, konserwacji po goleniu, częstotliwości golenia oraz tego, czy do golenia stosuje się żel. Po wielu latach obserwacji tysięcy golących się mężczyzn wiemy, że każdy jest inny, a częstotliwość wymiany ostrzy powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Wymienianie ostrzy co tydzień nie jest konieczne, jeśli są one wysokiej jakości. Dla przykładu, jedno z najlepszych ostrzy Gillette wystarcza na miesiąc golenia*.
4

Prawdziwi mężczyźni nie golą się poniżej szyi

„Męska depilacja” czy „pielęgnacja ciała” – jakkolwiek byś tego nie nazwał – golenie poniżej szyi ma wielu fanów. Z przeprowadzonej przez Gillette ankiety wynika, że prawie 4 na 10 mężczyzn goli się – albo przynajmniej przycina włosy – tam na dole. 7% to łobuzy, które przyznały się, że usuwały owłosienie z ciała maszynką do golenia, której ich współlokator używał do twarzy… Panowie…

Teraz już wiecie. Podobnie jak mity dotyczące 40-godzinnego tygodnia pracy lub ćwiczeń gwarantujących natychmiastowy kaloryfer na brzuchu, te popularne mity na temat golenia nie przyniosą nikomu żadnego pożytku.

Czy ten artykuł był pomocny?

*Przy stosowaniu 3–4 razy na tydzień.