Maszynka do golenia Evolution

Ewolucja maszynki do golenia

W przeciągu ostatniego stulecia maszynka do golenia przeszła wielkie zmiany. Od pierwszej maszynki po maszynkę SkinGuard stworzoną dla mężczyzn o wrażliwej skórze, marka Gillette® od początku przodowała w innowacjach dotyczących golenia. Zobacz, jak innowacyjność Gillette umożliwia lepsze golenie już od ponad wieku.

Wiek zaczyna się od systemu maszynki do golenia

W 1903 roku firma Gillette wprowadziła jako pierwsza na świecie system dwuczęściowej maszynki do golenia, która składała się z cienkiego, mocnego, ostrego, dwustronnego ostrza żyletki przymocowanego do rączki wielorazowego użytku. Po trafieniu maszynek do golenia Gillette na rynek nie trzeba było długo czekać, aby sprzedaż ostrzy osiągnęła miliony.
Wszyscy kochamy klasykę.

Era innowacji w świecie maszynek do golenia

W 1971 roku firma Gillette poszła jeszcze dalej w swojej innowacyjności, wypuszczając na rynek Trac II® – pierwszą maszynkę do golenia z podwójnymi ostrzami. Niedługo potem, w 1977 roku, Gillette po raz kolejny unowocześniła system maszynek do golenia, wprowadzając system Atra/Contour. Dzięki niej mężczyźni po raz pierwszy mogli poczuć moc podwójnych ostrzy przymocowanych do ruchomej główki, która lepiej dostosowywała się do kształtu twarzy, zapewniając jeszcze dokładniejsze golenie niż dotychczas.

Myślenie o innych komponentach

Rok 1985 to moment, w którym innowacyjność firmy Gillette w świecie maszynek do golenia wyszła poza stalowe ostrza i rączki. To wtedy Gillette wprowadziła na rynek pierwszą maszynkę z paskiem nawilżającym Atra Plus/Contour Plus. Pasek nawilżający nad ostrzami umożliwiał lepszy poślizg maszynki, zwiększając uczucie komfortu przy goleniu. W 1990 roku podwójne ostrza maszynki do golenia Sensor® zamocowano indywidualnie na wysoce czułych sprężynkach automatycznie dostosowujących się do kształtu twarzy.

Łamiąc bariery wydajności

W 1998 roku firma Gillette wywindowała golenie do innego wymiaru gładkości i dokładności* dzięki wprowadzeniu Mach3 – pierwszej maszynki do golenia z technologią trzech ostrzy.
Innowacyjność Gillette trwa od ponad wieku.

Technologia w akcji

W 2006 roku maszynki do golenia Fusion® zadebiutowały zarówno w wersji manualnej, jak i zasilanej bateryjnie. Posiadają pięć ostrzy i przewyższają maszynkę MACH3 pod względem komfortu. W 2010 roku maszynka Fusion ProGlide® o cieńszych i delikatniejszych ostrzach jeszcze bardziej poprawiła precyzyjność i wydajność golenia**. W 2014 roku wprowadziliśmy GILLETTE BODY – naszą pierwszą, rewolucyjną maszynkę zbudowaną z myślą o pielęgnacji męskiego ciała. W tym samym roku pojawiła się nasza kolejna innowacja w goleniu, Fusion ProGlide z technologią FlexBall – maszynka obracająca się w różnych kierunkach, aby zmaksymalizować kontakt ze skórą. W 2015 roku Fusion5 ProShield przeniosła nawilżanie na wyższy poziom. ProShield pomaga chronić skórę przed podrażnieniami w trakcie golenia dzięki systemowi nawilżania przed i po kontakcie z ostrzami.

Dzisiejsze innowacje

W 2019 roku marka Gillette wprowadziła na rynek SkinGuard, pierwszą maszynkę do golenia stworzoną specjalnie dla mężczyzn o skórze wrażliwej, u których występują krostki po goleniu. Maszynka goli włosy, chroniąc skórę dzięki unikalnej osłonie SkinGuard, która umieszczona jest między ostrzami. Pomaga redukować uczucie szarpania i ciągnięcia przy skórze, zapobiegając podrażnieniom.

Kolejna maszynka do golenia jest już w drodze

Gillette nie poprzestaje szukać nowych rozwiązań, aby udoskonalić czynność golenia. Chcemy pomóc Ci wyglądać, czuć się i działać jak najlepiej każdego dnia i to jest nasz motor do działania, aby umożliwić mężczyznom najdokładniejsze i najbardziej precyzyjne golenie na świecie. Ponad 100 lat temu King C. Gillette powiedział: „Przestaniemy produkować ostrza do maszynek, jeśli nie będziemy już w stanie ich ulepszyć”.

Czy ten artykuł był pomocny?

w porównaniu z Blue II Plus
Pierwsze cztery ostrza w porównaniu z Fusion5