Wpływ na środowisko i zrównoważony rozwój

Wpływ Gillette na środowisko i zrównoważony rozwój firmy

Naszą misją jest dostarczanie Wam najlepszych możliwych produktów do pielęgnacji, jednocześnie czyniąc znaczące kroki, by zmniejszać nasz ślad węglowy. Koncentrujemy się na opracowaniu innowacyjnych produktów i opakowań, które umożliwiają wyjątkową pielęgnację w sposób przyjazny dla środowiska.

Zobowiązanie do zmniejszania naszego śladu węglowego.
Czy wiesz, że większość klientów na całym świecie chce, by kupowane przez nich marki pomagały im żyć w sposób w większym stopniu uwzględniający potrzeby środowiska? Nauka mówi jasno – musimy pilnie podjąć zdecydowane działania. W Gillette chcemy ułatwić Tobie i wszystkim naszym użytkownikom dokonywanie bardziej zrównoważonych wyborów. W ramach zobowiązania P&G do osiągnięcia zerowych emisji netto do 2040 roku Gillette pracuje nad planem działania – od materiałów, które pozyskujemy po sposób, w jaki wysyłamy nasze produkty. Wyznaczyliśmy również tymczasowe cele na rok 2030, aby czynić znaczące postępy właśnie wtedy, gdy są one potrzebne: teraz. Aby zrealizować nasze cele, będziemy musieli zarówno wykorzystać istniejące rozwiązania, jak i poszukać nowych rozwiązań opartych na transformacji. Będzie to wymagać inwencji, kreatywności i partnerstwa oraz realizowania wciąż nowych zadań w miarę postępów.
Chcemy wywierać wpływ
Kamienie milowe na 2030

Planujemy wywrzeć wpływ na środowisko, koncentrując swe wysiłki na 2 kluczowych obszarach:

1
PRZYSPIESZENIE TRANSFORMACJI W GOSPODARKĘ O OBIEGU ZAMKNIĘTYM
Wraz z każdym nowym produktem znajdujemy sposoby na to, by produkcja w Gillette była bardziej zrównoważona, zaś produkty – trwalsze.
Nasze cele
50%
ograniczenie stosowania nowo wytworzonych tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej
100%
opakowań nadających się do ponownego przetworzenia lub ponownego wykorzystania
Łatwo znaleźć informacje o naszych składach
Logo FSC
Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców wspomagane przez wspieranie certyfikatów
Konkretne działanie
Projekt odgrywa ważną rolę w przyspieszaniu powstania gospodarki o obiegu zamkniętym.
2
REDUKCJA EMISJI I TRACONYCH ZASOBÓW
Nasze cele
ZERO
odpadów produkcyjnych trafiających
na składowiska*
35%
ograniczenie zużycia wody w naszych zakładach
100%
nasze zakłady kupują odnawialną
energię elektryczną**
*dotyczy to tylko obiektów P&G, nie dotyczy dostawców zewnętrznych ani producentów kontraktowych

**W obiektach produkcyjnych będących własnością Gillette na świecie elektryczność kupowana jest w ramach certyfikatów energii odnawialnej. W niektórych centrach produkcyjnych i u producentów kontraktowych są także wykorzystywane inne źródła energii.
Konkretne działanie
100% zakupionej energii to energia odnawialna

100% ZAKUPIONEJ ENERGII TO ENERGIA ODNAWIALNA

A to dopiero początek. Zobowiązaliśmy się do dalszego ograniczania naszych emisji o co najmniej 50 % do 2030 roku poprzez wdrożenie zasady „100% zakupionej energii to energia odnawialna” oraz poprzez dalszą elektryfikację naszej działalności.
Ochrona zasobów
Ograniczenie zużycia wody
Planujemy ograniczyć zużycie wody w naszych zakładach Gillette o 35% w ciągu nadchodzącej dekady. Mamy też nadzieję osiągnąć to samo w domu. Dowiedz się więcej.
Planujemy obniżyć zużycie wody
Projektowanie lepszych produktów
Projektujemy nasze produkty z zastosowaniem architektury odsłoniętego ostrza, dzięki czemu czyszczenie ich nie wymaga dużych ilości wody. Innowacyjne podejścia, takie jak to, pomagają ograniczyć zużycie wody w domu.
Produkt Gillette z zastosowaniem architektury odsłoniętego ostrza
Brak odpadów („zero waste”)
Obecnie nie wysyłamy z naszych zakładów żadnych odpadów produkcyjnych na składowiska śmieci*. Planujemy utrzymać ten ważny wynik.

*dotyczy to tylko obiektów P&G, nie dotyczy dostawców zewnętrznych ani producentów kontraktowych.
Zero odpadów produkcyjnych
Czy wiesz, że… Łatwe sposoby na Ograniczenie zużycia zasobów w domu
Nasza misja dotycząca ograniczenia naszego wpływu na środowisko nie ogranicza się do samego sklepu. Przekazujemy też łatwe do wprowadzenia w życie porady na temat tego, jak konsumenci mogą oszczędzać energię i wodę w domu, stosując pielęgnację przy użyciu produktów Gilette.
Wraz z P&G również uczestniczymy w globalnych sojuszach takich jak 50L Home Coalition, aby nadal uczyć się nowych sposobów ograniczania wpływu na środowisko w domu.
Wskazówki ekspertów
W pracy korzystamy ze wsparcia licznych partnerów zewnętrznych zasiadających w Radzie Doradczej Gillette ds. Zrównoważonego Rozwoju. Jest to panel obejmujący sześciu członków wybranych ze względu na ich wiedzę techniczną i lata doświadczenia. Spotykamy się regularnie, by dzielić się informacjami na temat naszych postępów oraz naszych wyzwań. Przy ich wsparciu maksymalnie wykorzystujemy każdą okazję, pracując nad osiągnięciem naszych celów na rok 2030.

Poznaj nasze produkty