Zaprojektowane, by przyspieszać wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym

Gillette Fusion5 w papierowym opakowaniu nadającym się do ponownego przetworzenia

Zaprojektowane z mniejszą ilością tworzyw sztucznych

Wprowadziliśmy zmianę w większości naszej gamy wymiennych maszynek do golenia premium1 w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej — plastikowe opakowanie zamieniliśmy na papierowe pudełko nadające się do ponownego przetworzenia. W ten sposób w latach 2020, 2021 i 2022 wyeliminowaliśmy blisko 1 094 000 kg tworzyw sztucznych (1094 tony metryczne) na całym świecie, co stanowi odpowiednik ponad 110 milionów butelek wody.2

Maszynka Gillette Fusion5 w opakowaniu nadającym się do ponownego przetworzenia

Projekt z lepszymi materiałami

Wprowadziliśmy co najmniej 40% materiałów pochodzących z recyklingu do naszych wysokiej jakości papierowych opakowań maszynek do golenia wielokrotnego napełniania 1 w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Zwiększamy również zawartość tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu (PCR) w naszych jednorazowych maszynkach do golenia.

Maszynka do golenia GilletteLabs

Projekt zakładający trwałość

Nasze maszynki do golenia do wielokrotnego napełniania są trwałe. Zmniejsz ilość odpadów z uchwytów o 80%, używając ich przez pięć lat zamiast jednego.

Projekt zakładający ponowne przetworzenie

Projekt zakładający ponowne przetworzenie

Aby zapewnić materiałom drugie życie, w naszych produktach i opakowaniach wykorzystujemy więcej materiałów z recyklingu oraz materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Nasz nowy produkt GilletteLabs z paskiem do peelingu jest oferowany w nadającym się do ponownego przetworzenia papierowym pudełku wykonanym z materiału z certyfikatem FSC.

Terracycle

Pomagaj w recyklingu swoich maszynek do golenia dzięki TerraCycle®.

W 2019 roku we współpracy z firmą TerraCycle ze Stanów Zjednoczonych wprowadziliśmy na rynek pierwszy program recyklingu maszynek do golenia. Partnerstwo to ma na celu udoskonalenie kolekcji oraz recyklingu maszynek do golenia ogólnie — nie tylko Gillette, lecz także innych marek — w większej liczbie lokalizacji na świecie. Wejdź na stronę TerraCycle.com.

1 oprócz produktów wymiennych Sensor Excel, Sensor 3, MACH3 Start oraz Fusion Sport

2 na podstawie łącznej liczby dostaw z lat 2020, 2021 i 2022. Oszczędność w zakresie odpadów plastikowych z powodu zmian opakowań gamy produktów wymiennych Gillette.