Zaprojektowane, by przyspieszać wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym

Zaprojektowane z mniejszą ilością tworzyw sztucznych
Wprowadziliśmy zmianę w większości naszej gamy wymiennych maszynek do golenia premium1 w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej — plastikowe opakowanie zamieniliśmy na papierowe pudełko nadające się do ponownego przetworzenia. W ten sposób w latach 2020, 2021 i 2022 wyeliminowaliśmy blisko 1 094 000 kg tworzyw sztucznych (1094 tony metryczne) na całym świecie, co stanowi odpowiednik ponad 110 milionów butelek wody.2
Projekt z lepszymi materiałami
Wprowadziliśmy co najmniej 40% materiałów pochodzących z recyklingu do naszych wysokiej jakości papierowych opakowań maszynek do golenia wielokrotnego napełniania 1 w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Zwiększamy również zawartość tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu (PCR) w naszych jednorazowych maszynkach do golenia.
Projekt zakładający trwałość
Nasze maszynki do golenia do wielokrotnego napełniania są trwałe. Zmniejsz ilość odpadów z uchwytów o 80%, używając ich przez pięć lat zamiast jednego.
Projekt zakładający ponowne przetworzenie
Aby zapewnić materiałom drugie życie, w naszych produktach i opakowaniach wykorzystujemy więcej materiałów z recyklingu oraz materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Nasz nowy produkt GilletteLabs z paskiem do peelingu jest oferowany w nadającym się do ponownego przetworzenia papierowym pudełku wykonanym z materiału z certyfikatem FSC.
Pomagaj w recyklingu swoich maszynek do golenia dzięki TerraCycle®.
W 2019 roku we współpracy z firmą TerraCycle ze Stanów Zjednoczonych wprowadziliśmy na rynek pierwszy program recyklingu maszynek do golenia. Partnerstwo to ma na celu udoskonalenie kolekcji oraz recyklingu maszynek do golenia ogólnie — nie tylko Gillette, lecz także innych marek — w większej liczbie lokalizacji na świecie. Wejdź na stronę TerraCycle.com.
1 oprócz produktów wymiennych Sensor Excel, Sensor 3, MACH3 Start oraz Fusion Sport

2 na podstawie łącznej liczby dostaw z lat 2020, 2021 i 2022. Oszczędność w zakresie odpadów plastikowych z powodu zmian opakowań gamy produktów wymiennych Gillette.