Dowiedz się, w jaki sposób Gillette niesie pomoc w związku z COVID-19.Dowiedz się więcej
 

Nasza Historia

1900
PROTOTYP

King C. Gillette wpada na rewolucyjny pomysł zastosowania wymiennych ostrzy, które są tak cienkie i tak silne, że naukowcy z MIT uznali, że ich wytworzenie jest niemożliwe.

1920

NOWA I ULEPSZONA

Celem wyznaczonym przez Gillette® było stworzenie pierwszej innowacyjnej maszynki od momentu założenia firmy – udoskonalenie kąta ustawienia ostrzy i ulepszenie uchwytu, a także regulacja mechanizmu otwierania i zamykania. Stworzenie pierwszego „precyzyjnego urządzenia”.

1957

REGULOWANA

Marka Gillette wprowadziła pierwszą maszynkę do golenia z trzema ustawieniami – do brody krótkiej, średniej i długiej. Z biegiem czasu dodanych zostało więcej wariantów, dając w sumie dziewięć opcji. Była to pierwsza wyraźna próba wprowadzenia innowacji mechanicznej, mająca na celu stworzenie maszynki, która będzie „dzielić wysiłek” dopasowania kąta ustawienia ostrza do twarzy.

1965

TECHMATIC

Była to pierwsza maszynka do golenia wyposażona w szpulkę „niekończącej się taśmy”, dzięki której użytkownik nie musiał już dotykać ostrza. Projekt ten to wysoce stylizowana wersja oryginalnego modelu Techmatic, który przez ponad 30 lat był podstawową maszynką do golenia marki Gillette. Stanowiło to wyraz innowacji w dziedzinie wzornictwa przemysłowego tamtych czasów.

1971
TRAC II®

Gillette produkuje Trac II, pierwszy system golenia z dwoma ostrzami.

1977
ATRA ®

Gillette wprowadza system Atra/Contour, pierwszy zasobnik z dwoma ostrzami i obrotową główką, który pozwala na lepsze podążanie za konturami twarzy i zapewnia bliższe golenie.

1985
ATRA PLUS®

Gillette Atra Plus/Contour Plus — pierwsza maszynka do golenia z nawilżającym paskiem — zostaje wprowadzona na rynek.

1990
Sensor®

Gillette wprowadza na rynek Sensor — pierwszą maszynkę do golenia z dwoma ostrzami niezależnie zamontowanymi na elastycznych sprężynkach, która automatycznie dostosowuje się do konturów każdej twarzy.

1998
MACH3

Gillette przekracza granicę efektów golenia za pomocą MACH3®, pierwszej technologii z trzema ostrzami, która zapewnia jeszcze gładsze i bliższe golenie.

2004
M3Power

Gillette wprowadza na rynek M3Power — pierwszy na świecie system golenia na mokro z technologią bateryjną zapewniającą mikroimpulsy, które pomagają zwiększyć poślizg ostrzy i zapewnić bardziej komfortowe golenie.

2006
FUSION5™

Debiut maszynek do golenia Gillette Fusion5® — w wersjach Manual i Power. Mają pięć ostrzy i prześcigają maszynkę MACH3 pod każdym względem, zapewniając najdokładniejsze i najbardziej komfortowe golenie od Gillette.

2014
FUSION5 PROGLIDE®

Gillette FlexBall™ jest kolejną ewolucją w naszej rewolucji dotyczącej golenia — obrotowa maszynka do golenia stworzona z myślą o maksymalnym kontakcie z każdym konturem męskiej twarzy.

2016
FUSION5 PROSHIELD™

Dzięki nawilżeniu przed i po kontakcie z ostrzami Gillette Fusion5 ProShield® chroni skórę przed podrażnieniami. Maszynki do golenia dla mężczyzn ProShield wykorzystują również technologię FlexBall.

2019
GILLETTE SKINGUARD SENSITIVE

Gillette® SkinGuard Sensitive to nasza pierwsza maszynka stworzona specjalnie dla mężczyzn o wrażliwej skórze, z tendencją do wysypki po goleniu.